Члени журі 12-го фестивалю комедії у Чернівцях обрали фаворитів , переможців оголосять після фінальної вистави
Сьогодні – останній, десятий день «Золотих оплесків», у Чернівецькому академічному обласному українському муздрамтеатрі імені Ольги Кобилянської музичну комічну оперу «Дзвіночок» представить Київський Національний академічний театр оперети.
По тому журі конкурсу оголосить , які вистави перемогли у різних номінаціях.
Традиційно учасників фестивалю оцінює професійне та альтернативне журі, також обіцяють враховувати думку глядачів.
Напередодні фіналу фестивалю члени журі поспілкувались із чернівецькими журналістами, позитивно відзначивши «форум на канапі» - унікальний формат обговорення наприкінці кожної вистави, що відрізняє «Золоті оплески » від інших фестивалів та дає можливість театру удосконалюватись та змінюватись.
«Цей фестиваль залишив багато вражень і роздумів. Зокрема про те, що відбувається із українським театром загалом, яким він має бути і як проходить театральна реформа . Бажаємо, щоб чернівецький театр мав можливість обирати вистави, варті уваги, а Чернівці стали театральним центром Буковини», - зазначили члени професійного журі.
Читати ще: Актори з України і трупа з Румунії. Театральний фестиваль у Чернівцях (ФОТО)
«Театральна реформа в Україні ще триває, поки ми не побачили на сцені духовних звершень. Зараз театрові дали свободу, от він і використовує теми сексу, одностатевої любові, поки що театр так розуміє свободу дій. Фестиваль дав багато роздумів, як має змінюватись український театр», - зазначили представники професійного журі .
«Бути собою, - таке українському театрові побажав голова журі фестивалю комедії у Чернівцях , литовський режисер Лінас-Маріус Заікаускас, - у мистецтві говорити: роби так чи інакше – неправильно. Художник має не лише іти в ногу із сучасністю, а й бути на кроку уперед. Я можу лише побажати, щоб український театр став законодавцем моди».
Директор Чернівецького муздрамтеатру Юрій Марчак подякував членам журі, та глядачам: «Я не знаю, як висловити вдячність людям, які в тих умовах, що є в країні, купують квитки та приходять до нашого театру», - сказав Юрій Марчак.
Раніше ІА АСС розповідало, що квитки на вистави фестивалю «Золоті оплески» були розкуплені заздалегідь, а зали заповнені. Вистави фестивалю супроводжувались бурхливим обговоренням .
Світлана Ісаченко, член альтернативного журі, розповіла журналістам ІА АСС про свої враження:
«Золоті оплески Буковини» стали не просто переглядом вистав різних театрів, не тільки творчою лабораторією, але й школою театральної майстерності. При обговореннях на канапах (а такі обговорення – родзинка чернівецької театральної імпрези) професійне журі фестивалю робило жорсткий, а інколи і справедливо жорстокий «розбір польотів» робіт сценічних колективів.
Найгучніші оплески і глядачів, і членів обох журі – професійного та альтернативного – лунали Ботошанському театру імені Міхая Емінеску, його виставі «Веселі плакальниці». Такий собі румунський етно-Шекспір у прекрасному режисерському та акторському прочитанні. Маю мрію, щоб усі наші українські театральні колективи побачили цю виставу і мали взірець динамічної, яскравої комедії».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами