День воєнної розвідки України був встановлений згідно з Указом Президента від 7 вересня 1992 року.
Це свято – свідчення визнання особливої ролі, яку відіграє воєнна розвідка у справі захисту національних інтересів нашої держави, особливо зараз, коли агресія з боку Росії та інші зміни у зовнішньому та внутрішньому безпековому середовищі обумовлюють необхідність створення нової системи забезпечення національної безпеки країни, пише Укрінформ.
У складних умовах відкритої агресії країна потребує ефективної та активної розвідки, спроможної до надання оперативної, об’єктивної та достовірної розвідувальної інформації а також реальних прогнозів для прийняття керівництвом країни важливих державних рішень у сфері національної безпеки.
Вам буде цікаво: У Генштабі заявили, що нової хвилі мобілізації поки не буде
За два роки війни українські розвідники вийшли на новий якісний рівень підготовки. Від початку воєнних дій вони знаходяться на передовій, боронячи територіальну цілісність держави, показуючи вражаючі зразки мужності та героїзму.
Звання Героя України посмертно був удостоєний 23-річний старший лейтенант Євген Зеленський, який поклав життя, прикриваючи побратимів, наприкінці червня 2014 року у селищі Щастя.
22 серпня 2016 року, напередодні 25 річниці незалежності нашої держави, з-поміж інших українських військових, відзначених високими державними нагородами, орденом Богдана Хмельницького посмертно були нагороджені військові розвідники чернівчанин Віталій Чунтул та Володимир Полохало, які загинули у липні 2016 року під час виконання бойового завдання біля села Гнутове під Маріуполем.
Крім того, медаллю «Захисник Вітчизни» нагороджено ще декілька військових розвідників.
Нагадаємо, був розвідником, мав позивний «Мольфар» і чернівчанин Сергій Потарайко
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами