Літнє сонцестояння у наших предків мало безліч звичаїв та повір'їв, які українці пам'ятають досі, пише Медіа агентство АСС з посиланням на УНІАН.
Отримуйте новини в Telegram
Літнє сонцестояння - це день, коли сонце в північній півкулі знаходиться в найпівнічнішій точці свого руху. Спостерігачеві здається, що воно рухається весь день. У південній півкулі сонце навпаки знаходиться в найпівденнішій точці.
У північній півкулі з цієї події починається справжнє астрономічне літо, а в південній - зима.
Сонцестояння влітку настає 20 або 21 червня. Цього року подія відзначається 21 червня. Схід Сонця по Києву настане о 04:47, захід - о 21:14. День триватиме 16 годин 26 хвилин, а ніч - всього 7 годин 34 хвилин.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
У різних країнах літнє сонцестояння має різні традиції. У деяких народів свято за датою не збігається з астрономічною подією та може мати іншу назву.
В українців літньому сонцестоянню присвячене народне свято Івана Купала, яке раніше було язичницьким. Після хрещення Київської Русі його приурочили до Різдва Іоанна Хрестителя 24 червня (7 липня за старим стилем). Але давні дохристиянські традиції цього свята збереглися донині майже незмінними.
Зокрема, на Івана Купала обов'язкові стрибки через багаття, плетіння вінків, ворожіння на кохання, пошук цілющих та містичних рослин. Саме так відзначали найкоротшу ніч у році наші предки. Ці традиції можна повторити й сьогодні.
Дивіться нас на YouTube
Існують давні повір'я про те, що потрібно робити під час літнього сонцестояння, щоб весь сезон пройшов вдало:
- встати якомога раніше;
- вмитися росою;
- зібрати цілющі трави;
- облитися водою;
- сплести вінок з польових трав.
Також у цей день з давніх-давен були популярні ворожіння на наречених і на долю. Але вірянам варто пам'ятати, що за християнськими віруваннями ворожити православним суворо заборонено.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами