21 серпня "Спадок нації" покажуть у Німеччині. Фільм представлять Леся Воронюк та Олександр Ткачук.
Український текст дублюватимуть німецькими субтитрами. Вартість квитків - 10 євро
Довідково: ідея фільму полягає в тому, що вишита сорочка є не тільки матеріальною, а й духовною спадщиною українського народу. У «Спадку нації» органічно переплетені дві площини.
Перша – етнографічна – показує неймовірне різноманіття унікальних орнаментів, технік вишивки, крою, що залежать від регіону побутування сорочок. Друга – це історії людей, життя яких змінила вишиванка – врятувала, поєднала, стала символом нескореності чи останньою надією…
Фільм знято у шести країнах: Україні, Канаді, Італії, ОАЕ, Німеччині, Росії. Вишиванка є не тільки прадавньою частиною гардеробу кожного українця, але й символом та оберегом, який передається з покоління в покоління як безцінний скарб.
Нагадаємо, 8 вересня "Спадок нації" покажуть у Франції.
Історія української вишиванки – це історія українського народу. З вишиванки, як з книги, можна зчитати, якими талановитими були і є українці, якими гарними були господарями та майстрами, як бідували, коли Україну захоплювали чи намагалися зруйнувати, чи коли знищували нашу культуру і сам ген українства (заборона одягати вишиванки, виключення з університету, ув’язнення, позбавлення майбутнього…)
Вишиванка – це символ, який єднає українців і презентує Україну у світі. Вишиванка – це генетичний код та дрес-код нації.
Автор ідеї та сценарист – Леся Воронюк Режисер – Олександр Ткачук Науковий консультант – Олексій Доля
Тривалість: 86 хвилин
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами