Страсний тиждень - це окремий, особливий період. Тиждень - є найстрогішим постом, розповів кореспондентові Медіа агентства АСС священник Православної Церкви України Роман Грищук.
Отримуйте новини в Telegram
У середу Страсного тижня згадують про зраду Юди - це особливий, строгий піст. Хто може тримає цілий день піст, хто не може - до вечора, каже Роман Грищук. Середа - день найбільшого утримання для вірян.
Четвер - це спомин Таємної вечері, обряд Старозавітної Паски, яка є прообразом Паски новозавітної.
«Коли люди поєднують значення Святого четверга із так званим Чистим четвергом - це все неправильно. Чистий четвер, коли говорять про прибирання дому, купання - не має жодного стосунку до правдивого розуміння цього свята. Тут потрібно говорити лише про потребу очистити душу. Але люди вигадали з часом свої обряди, які їм подобається повторювати із року в рік.
Люди завчили багато таких правил: що коли робити, коли що можна брати в руки, коли не можна, прикмети для погодних умов - але це все не має жодного стосунку до релігійного життя», - зазначив священник.
У Страсну п'ятницю священник радить своїм парафіянам переглянути фільм режисера Мела Гібсона «Страсті Христові», щоб перейнятися, зрозуміти ті муки, які пройшов Ісус, адже фільм дуже чітко передає його страждання упродовж цих днів.
День Великої суботи - це день спокою.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Не всі можуть дотримуватись фізичного посту, але такі вправи потрібні кожному своєю мірою, розповідає священник.
«Якщо людина не може відмовитись від м'яса, нехай спробує від фейсбука, цукерок відмовитись, - каже Роман Грищук і далі пояснює, - у піст можна спробувати відмовитись від чогось такого, що людина бажає, але воно не приносить прямої користі їй. Піст - це певна жертва з нашого боку в ім'я свого духовного зростання.
Інша справа, коли наші воїни на передовій жертвують своїм життям заради нас - тут взагалі не йде мова про харчування. Їм потрібні сила та енергія, щоб робити свою справу. Воїни і так багато чим жертвують: сім'ями, стосунками з дружинами та дітьми».
На чому варто сконцентрувати свою увагу, це замість того, щоб слухати фонову музику, включити собі щось корисне, зокрема і лекції на богослужбову тематику, радить священник:
«Примиритися з ближніми, навести порядок у душі, примиритися з тими, з ким були посварені.
Якщо давно були в батьків - подбати про те, щоб ці контакти відновити, приїхати, поспілкуватись з рідними. Обговорити те, що давно треба було сказати батькам чи дітям. Осмислити своє життя, подумати яка його мета, в ім'я чого я прийшов на цей світ, що залишиться після мене».
Матеріал підготувала Аріна Культасова, студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами