У Кіномистецькому центрі імені Миколайчука презентували документальний фільм «Митрополит Євген Гакман – великий наставник», пише Медіа агентство АСС. Автором ідеї стала начальниця управління Державної служби якості освіти у Чернівецькій області Оксана Палійчук. Фільм триває 37 хвилин та розповідає про історії життя генія буковинського краю, його становлення, вклад у релігійне та світське життя регіону.
З ініціативи Євгена Гакмана були створені перше українське культурно-освітнє товариство «Руська Бесіда» та Товариство сприяння музики. Також саме він ініціював появу музичних шкіл, гімназій та будівництво Вищої православної реальної школи у Чернівцях (зараз це міський ліцей №16 ім. Юрія Федьковича).
Отримуйте новини в Telegram
«Я свято вірю, що кожна людина має свою унікальну місію на цій землі. І Господь так благословляє кожен народ, що у найважчі хвилини його історії, народжує людей, які гортають та надихають народ. Коли я вперше приїхала у Чернівці, мене вразив його історичний центр. Я задала собі запитання: «Праця яких конкретних людей у цих витворах архітектури?». Так я пізнала Євгена Гакмана. І тепер, коли гуляю, проходжу вулицями, бачу плоди його праці і щоразу милуюся, бо здається, як могла ця одна людина так багато зробити. Ми насправді дуже винні перед його памʼяттю. Бо сьогодні ми не маємо у Чернівцях жодного закладу освіти, який був би названий його іменем. У нас на багатьох закладах навіть немає памʼятної дошки, а там від ідеї створення, від закупівлі землі, будівництва - це все його праця. А прекрасні храми. Я хочу щиро сподіватися, що ця наша маленька праця з увіковічення, донесення до кожного буковинця цього великого подвижника, його життя буде наснажувати нас», - розповіла Оксана Палійчук, начальниця управління Державної служби якості освіти у Чернівецькій області.
Поява університету саме у Чернівцях – заслуга Євгена Гакмана, адже він зумів переконати австрійського імператора про необхідність та важливість такого закладу якраз на Буковині.
Найвищим досягненням Владики Євгена стало піднесення Буковинського єпископства до гідності окремої Буковинської митрополії. А 1873 року цісарським рішенням єпископ Євген був іменований Архієпископом Чернівецьким і Митрополитом Буковини та Далмації.
На презентації фільму були присутні митці, громадські діячі, студенти, депутати. У розмовах після перегляду вони ділись враженнями та міркували про багатий край на величних постатей.
Захід був благодійним. Зібрані кошти передали на виготовлення дронів для ЗСУ.
Переглянути фільм можна за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=Iws5k7W3Eko
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами