На брифінгу Предстоятель ПЦУ Епіфаній розповів про основні рішення Синоду.
- Було визначено, що протягом наступного місяця всі єпархії, які ще не пройшли реєстрацію, повинні внести зміни до статутів ПЦУ.
За рішенням Синоду, архієреї та кліріки не можуть брати участь у виборах до Верховної Ради. Лише на місцевому рівні з благословення того чи іншого архієрея.
Також прийняли рішення про відзначення 30-річчя відновлення Української автокефальної православної церкви. Саме 19 серпня, 1989 року було оголошено про її відродження, Центром святкування стане місто Львів, де у храмі Петра і Павла сталась ця подія.
На зібранні обговорили ситуацію, що склалась в ПЦУ. Філарет сказав, що думка його не змінилась. Та єдиний не підписав рішення Синоду, повідомив Епіфаній.
Нагадаємо: Раніше почесний патріарх Української православної церкви (УПЦ) Філарет в інтерв'ю проекту Радіо Свобода за участі «Голосу Америки» «Настоящее время» зазначив, що саме його непокоїть в томосі.
– Якщо Українська православна церква, то це означає, що всі українці, які живуть на території України або в еміграції – в Європі, Америці, Канаді, Австралії, Латинській Америці, які входять в Київський патріархат, то вони є нашою паствою, нашої частиною . А томос нам говорить:
«Ні, ці українці, які вам належали, тепер належать не вам, а належать тепер Константинопольського патріархату. Друге. У томосі сказано, що ми не маємо права варити миро. (Миро – спеціально приготовлене і освячене ароматичне масло, яке використовується у таїнстві Миропомазання. Правом приготування мира володіє тільки глава автокефальної церкви – ред.) Миро - це святиня, без якої не відбувається таїнство миропомазання. Якщо ми миро повинні отримувати з Константинополя, зі Стамбула, то значить, ми залежні.
За назвою ми – автокефальна церква, а в дійсності ми залежимо від того, дадуть нам миро або не дадуть.
Натомість Предстоятель ПЦУ заперечив таке твердження.
- В усіх томосах був прописаний пункт, що церква немає права самостійно звершувати миро. Через отримання мира відбувається духовний зв'язок із матір`ю-цервкою. І це взагалі не є проблемою, бо матір-церква його буде надавати. Ці пункти не суперечать нашій незалежності. Нас неможливо навіть порівняти із УПЦ МП, як це дехто робить. Ми насправді є незалежною українською православною церквою. Ми внесені в диптих помісних православних церков. В диптих не вносять церкви, які є у складі інших церков. Ми є автокефальною, помісною, православною церквою.
- Заяви Філарета є заявами одного з ієрархів єдиної помісної православної церкви, які не мають підтримки. Останні опитування засвідчили, що Українська помісна православна церква має досить високу підтримку в суспільстві. Зараз немає конфлікту між особистостями. Зараз є конфлікт одного з ієрархів, який має свою точку зору, загалом з усією церквою, яка має протилежну точку зору щодо майбутнього і розвитку української церкви, - сказав Епіфаній.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами