У зв’язку з поширенням в суспільстві страхів та панічних настроїв щодо ситуації з коронавірусом представники різних релігійних конфесій та організацій звернулись із закликом – проявляти любов, милосердя та розуміння до ближнього.
"Чутки швидші за вірус. У нас не зафіксовано жодного випадку цієї недуги. Ми маємо достатньо ресурсів, апаратів та медикаментів, аби дати відсіч вірусу. На кордоні за минулу добу нікого не виявили з підвищеною температурою. Там чергують медики та епідеміологи, - заявила заступниця голови Чернівецької ОДА Наталя Гусак. - Та попри матеріальний ресурс нам бракує зараз ресурсу толерантності. Психологічно-емоційний стан неврівноважений. Аби стабілізувати ситуацію, кожен на своєму місці має пропагувати здоровий глузд: і лікар, і вчитель, і староста села, і священники. Разом ми зможемо більше".
Представники церков та організацій висловили обурення поведінкою людей у регіонах, де агресивно приймали своїх громадян. І апелюють до адекватної поведінки та прояву спокою і доброти до свого сусіда чи знайомого.
"Таке звернення – це добре. Але цього мало. У суспільстві довіра до церкви висока. Нам треба це звернення зачитувати всім вірянам. Паніка – ось страшна зброя. А коли її гріють політсили чи зацікавлені особи - то це ще гірше. Моя думка, не лише підписати і забути, а донести до слухачів", - прокоментував архієпископ Чернівецький та Хотинський ПЦУ Герман.
Також присутні запропонували дати ширше роз’яснення для громади як діяти і куди звертатись у випадку підозри на хворобу.
"У церкві людина перебуває 2 години у тиждень, а перед телевізором самі знаєте скільки. По-перше, мас-медіа може добряче нацьковувати одних на одних, а з другого – через ЗМІ можна і заспокоїти людей. Церква вчить жертовності та виховує духовність. Коронавірус здетоновув негатив, який накипів у людях. Якщо донесемо кожному «любити ближнього», то і ситуація врегулюється", - додав ієрей УПЦ Віталій Дуров.
Читати: Що відомо про коронавірус (Інфографіка)
"Наша найвища інструкція - Святе письмо. При порятунку хаос - ще найгірше. От у Санжарах… важко уявити стан людей, котрим у вікна кидали каміння. Це була провокація. А насправді люди мали б у чергу шикуватись, аби здавати кров, допомагати матеріально чи морально пережити той неспокій. Це було недоопрацювання влади на місцях", - розповів священник УГКЦ Василь Гасинець.
Наприкінці зустрічі всі присутні підписали відкрите звернення до вірян бути людяними та не сіяти паніку.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами