Сьогодні – День Святої рівноапостольної княгині Ольги.
Найпоширенішою серед науковців є думка, що дитинство майбутньої княгині минуло в селі Вибути поблизу Пскова, де, ймовірно, вона зустрілася зі своїм майбутнім чоловіком. За літописом, Ольга мала єдиного сина Святослава Ігоревича. Після смерті чоловіка вона стала регентшею при малолітньому Святославі.
Із діяльністю Ольги в розвитку давньоруської державності прийшов новий етап. Саме Ольга ліквідувала плем’я древлян, “установила” інші руські землі, упорядкувала й унормувала збирання данини та організувала по всій країні князівські погости та стоянки.
У зовнішній політиці Ольга підтримувала дружні стосунки з Візантією, проте, на відміну від попередників, віддавала перевагу мирним засобам дипломатії.
Давні перекази нарекли Ольгу хитрою, а православна церква ще в домонгольські часи прилучила її до переліку святих. Сучасні науковці називають її мудрою правителькою і пояснюють, що саме розум, виваженість і послідовність у досягненні мети допомогли княгині так довго перебувати при владі.
Читайте ще: День поцілунків. 7 корисних властивостей
У чому допомагає Свята Ольга?
Перед іконою Святої Ольги молоді дівчата просять допомогти вдало вийти заміж, а покинуті жінки – повернути чоловіка в сім`ю. Особливе заступництво святої отримують вдови та матері синів.
Ікона Святої Ольги захищає дім від людей з недобрими намірами. Крім цього, іменну ікону варто мати всім жінкам, які носять ім`я Ольга.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами