Лісівники Буковини разом з мисливцями Сторожинецької організації УТМР (Українське товариство мисливців та рибалок) проводять облік диких тварин, пише Медіа агентство АСС. Такий процес відбувається по всій державі одразу після закінчення сезону полювання.
Наші новини є у Facebook
«Рахуємо кількість тварин, що залишилась, і ці цифри стануть основою для планування добування дичини на наступний рік. Облік іде методом шумового прогону, який схожий технічно на процес полювання. Багато нагоничів ідуть щільною стіною і голосом лякають звірів. Тварини тікають у сторону обліковців, котрі записують скільки звірів і якого виду пробігли. Ми беремо невелику площу, і потім екстраполюємо на увесь масив. Охоплюємо 20% від загальної площі, бо 100% території неможливо покрити», - розповів Юрій Ткачук, голова Сторожинецької організації УТМР.
Коли стійкий сніговий покрив, використовують метод подвійного кротування слідів: одного дня фіксують сліди на снігу, затирають їх і наступного дня заново по слідах роблять розрахунки.
«Вдень до 30 км пішки обходимо. Звір боїться людей. Кабан може напасти, але це коли свиноматка з малими дітками. Хоча зазвичай всі тікають. У цьому році кабани як зайці з-під ніг підіймалися і бігли. Козуля не дуже боїться нас», – каже єгер Іван Сумарюк.
На облікових площах знаходяться годівниці та підгодівельні майданчики, на яких в достатній кількості наявні корми (качани кукурудзи, сіно, кормові віники та сіль).
Читати: Буковинські лісівники поповнили бюджети області на понад 300 мільйонів гривень
«На цій ділянці було зафіксовано 26 козуль, два лиса, два зайці. Раз в рік проводимо такі роботи щодо обліку диких парнокопитних та хутрового звіра, а також облік пернатої дичини влітку. І тоді ми вже маємо загальну картину чисельності звірів на території мисливських угідь. На підставі цього вже розробляємо ліміти на сезон полювання,» - зазначив Василь Гав’юк, головний спеціаліст відділу лісового господарства ЧОУЛМГ.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами