Чернівецький обласний центр зайнятості здійснює супровід двох грантових програм «Грант на власну справу» та «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», пише Медіа агентство АСС.
У 2024 році у Чернівецькій області 283 заявники отримали позитивні рішення на отримання мікрогранту на суму до 250 тис. гривень.
Більшість грантоотримувачів зазивай розширюють діяльність, створюють новий напрям розвитку. А 21 грантер започаткував власну справу.
«За умовами урядової програми грант до 150 тис. гривень вимагає створення 1 робочого місця (таких переможців було 30), якщо сума 250 тис. гривень – обов’язок створити 2 робочих місця, а є ще й третій варіант – без створення робочого місця – тут сума до 75 тис. гривень (таких було 2 особи). За умовами гранту – підприємницьку діяльність слід вести не менше три роки. Також маємо програму для молоді: до 25 років учасник може отримати до 150 тис. гривень на власну справу. І до 1 мільйона гривень можуть отримати ветерани та члени їхніх сімей для свого бізнесу», - каже директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.
Отримуйте новини в Telegram
Торік за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» отримали кошти 23 особи. З них 9 дружин учасників бойових дій. Сума грантових коштів склала понад 10 мільйонів гривень і створено 47 нових робочих місць.
Своїм досвідом отримання гранту поділилися Максим Руснак, який за грантові кошти відкрив музичну студію InTone.
«Я коли був ще студентом, то грав у гурті, викладав для знайомих. Це був мій під заробіток до стипендії. І я мав мрію – зробити такий творчий простір, де б могли розвиватись усіх охочі у своє задоволення. Сучасний підхід, методика викладання, нове обладнання, комфортні умови. Грант допоміг це реалізувати. Ми тепер даємо індивідуальні уроки, і навіть учасники грають у гурті з професійними музикантами. Це унікально навіть на фоні України. Потім ці учні дають концерти на великій сцені. Благодійні вечори проводили уже, збирали кошти для ЗСУ», - каже Максим Руснак.
Інший учасник програми Ян Дубчак розширив діяльність з виготовлення виробів з фанери і дерева
«Я купив додаткові станки, можу тепер гравіювати і по металу. Це дало змогу удвічі пришвидшити процес, замовлення вчасно віддаємо, об’єми зросли. Нам вдалося відкрити офіс, збільшити потік клієнтів. Реклама краще пішла. Найважче було мене – це написати план, це була як курсова робота. Але фахівці центру зайнятості мене скерували і правильно проконсультували», - каже Як Дубчак.
Підприємці займаються вирощуванням креветки, створено овечу ферму, надають бухгалтерські та аудиторські послуги, відкрили діяльність у сфері ритуальних послуг. Започаткували діяльність у сфері надання архітектурних послуг та розширення у сфері виробництва витратних матеріалів та інструментів для манікюру.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами