В області відсутні комплексні програми для реабілітації атовців, хоча кошти для санаторного лікування є.
Волонтерка радить рідним та військовим звертатись до соціальних служб, які мають скеровувати на реабілітацію після повернення з АТО .
Ольга Скобєєва розповіла журналістам Інформаційного агентства АСС про те, якою насправді є реабілітація військових в області, чому вона так необхідна та який дає ефект.
Читати ще: Чиновники розікрали 22,5 млн гривень на реабілітації воїнів АТО – СБУ
Програму реабілітації в області створили на волонтерських засадах, каже Ольга Скобєєва. Залучили лісівників. Починаючи з 2013-го року таким чином пройшли реабілітацію півтори тисячі військових.
"Ми займаємось психокорекцією, показуємо шлях, а військові самі далі можуть займатись, знаходячи собі хобі. Після реабілітації вони стають спокійнішими та можуть самі собі давати раду".
Задля такої реабілітації волонтери проходили спеціальне навчання у Німеччині та Данії.
Ольга Скобєєва, волонтерка: "На сьогодні у нас в Чернівцях немає комплексних програм реабілітації, хтось може відправити у санаторій якийсь, але це іде дуже складно. Зараз ті автовці, які повернулись через рік, в них повертається рецидив – телефонують родичі, у хлопців віднімає руки, вони не можуть тримати виделку, є такі, їх трусить, вони самі не розуміють, що із ними коїться і їм нікуди звернутись. Я хочу запропонувати програми, які в нас є, також наші соціальні служби отримали гроші на санаторне лікування, тому, батьки, звертайтесь."
"Це має бути санаторне лікування не менше 21 дня. Перший тиждень – це коли організм пристосовується до тих умов. Другий тиждень, коли організм починає перебудовуватись. І лише на третьому тижні починаються якісь рухи. Я, як мама, котра теж відправила свого хлопця, який він поїхав до санаторію і який він повернувся, – це була зовсім інша людина. І він сам це зрозумів, але він не знав, куди можна звернутись, їм ніхто не каже, куди можна звернутись."
Тим часом голова Чернівецької ОДА заявив: «Держава на санаторно-курортне лікування осіб відповідної категорії у березні виділила понад півмільйона гривень. Як тільки використаються дані кошти, із усіма учасниками АТО, котрі потребують лікування, будуть заключні відповідні договори – угоди, область отримає наступні».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами