Буковинці стали частіше скаржитися на біль у серці, ішемічну хворобу та гіпертонію. Лікарі Чернівецького кардіологічого диспансеру кажуть: така ситуація трапляється щороку саме у цей час.
- Грудень – традиційний кризовий місяць для гіпертоніків. У цей час зростає не кількість інфарктів чи аритмій, а саме гіпертонічних кризів, - розповідає Віктор ТАЩУК, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини БДМУ. - Результати досліджень свідчать: максимальна кількість гіпертонічних кризів припадає саме на холодну пору року.У людей, які потерпають від підвищеного тиску та ішемічної хвороби серця, під час зміни погодних умов можуть загострюватися хронічні захворювання і розвиватися ускладнення – гіпертонічний криз, інфаркт міокарда, гостре порушення мозкового кровообігу та інсульт. Власне, саме це і відбувається зараз. Лікарі-кардіологи зараз справді працюють у напрузі, надають допомогу всім, хто звернувся.
Прихід циклону спричинює зниження атмосферного тиску, появу хмарності, опадів. Вологість і температура повітря підвищуються, а рівень кисню, навпаки, знижується. Внаслідок цього хворі можуть скаржитися на слабкість, утруднення дихання, нестачу повітря, ядуху, мігрень.
– Поліпшити загальний стан допоможе міцний сон, контрастний душ, вживання великої кількості рідини, – радить Віктор Тащук. – Лікарі також можуть призначити таким пацієнтам тонізуючі настоянки.
Прихід антициклону знаменує хорошу погоду і водночас підвищення артеріального тиску. У метеозалежних людей це може викликати біль у серці, головний біль, слабкість, підвищення внутрішньочерепного тиску, загальне погіршення самопочуття.
- Понад 70% людей реагують на погану погоду, - продовжує Віктор Тащук. – Тому у період найбільш частих змін погодних умов – у листопаді та грудні – раджу бути уважними до себе і вчасно звертатися по медичну допомогу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами