У Чернівцях активісти хочуть прибрати на кладовищі, що знаходиться на вулиці Зеленій. Про це у Facebook повідомила підприємиця Галина Ніконова, пише Інформаційне агентство АСС.
«Після успішно проведеного суботнику у нашому дворі, і побувавши на кладовищі («Історико-культурний заповідник «Кладовища по вул. Зеленій») у цю поминальну суботу, виникло величезне бажання зробити теж саме і там! Адже, дивлячись на той безлад, болить душа! Стільки наших рідних і близьких, які там спочивають, та й взагалі безліч видатних буковинців та чернівчан заслуговують на більшу пошану та дань їхній пам’яті. Як ми завжди захоплюємось і водночас дивуємось порядкам на кладовищах в американських та європейських фільмах! Та чому у нас не може бути так само? Невже ми чимось гірші?
Тож пропоную усім небайдужим чернівчанам та представникам міської влади спільними зусиллями навести порядок», - йдеться у повідомленні.
Наші новини є у Facebook
За словами Галини Ніконової, активісти готові придбати деякий інвентар: граблі, сокиру, рукавиці, пакети для сміття тощо. Акцію запланували на 17 квітня.
Фото Галини Ніконової
Як розповіла Інформаційному агентству АСС Анжела Ніколаєва, директорка МКП «Історико-культурний заповідник «Кладовища по вул. Зеленій», ідея з прибиранням кладовища – не нова. У минулі роки в Чернівцях організовували загальноміську толоку.
«Однак, у 2020 році толоки не було через карантин. Сьогодні це теж під питанням, оскільки ми в «червоній» зоні і масові заходи заборонені. Люди, які добровільно хочуть прийти та прибрати могили родичів, можуть без проблем це зробити. Ми потім сміття будемо вивозити. Однак, чи вдасться провести масовий захід – невідомо. Рішення міської ради поки немає», - каже директорка заповідника.
Анжела Ніколаєва розповідає, що наразі на території цвинтаря не багато сміття. Робітники заповідника щодня вивозять відходи:
«У березні ми почали формувати купи. Один раз чи двічі на день машина вивозить це сміття. Зараз у квітні, як зазвичай перед Великоднем, люди масово починають прибирати могили родичів. Квітень-травень будуть у нас насиченими».
Читайте також всі новини Чернівців.
Нагадаємо, щороку волонтери з Німеччини та Польщі приїжджали працювати на єврейському кладовищі Чернівців. Цій традиції близько 10 років. Люди організовували поїздку самі і впорядковували єврейські цвинтарі. Втім, останні два роки таких ініціатив немає.
«Через карантин вони не приїжджають. Це є група волонтерів, німців і поляків, яким від 50-60 років, найстаршим – 80 років. Вони у групі ризику. Тому минулого року про це навіть і мови не було, цьогоріч думаю, що буде так само», - пояснює Анжела Ніколаєва.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами