Заборгованість буковинців за газ зросла на 75,5 мільйонів гривень, люди просто ігнорують і не сплачують за послуги, повідомляють газовики. Вони почали відмикати від газопостачання найбільших боржників.
Є такі споживачі, що не сплачували за послуги протягом цілого року, найбільші суми боргів були 170 тисяч , 60 тисяч гривень, повідомляє Вікторія Голодняк, фахівець зв`язків із громадськістю ПАТ "Чернівцігаз".
Тож газовики почали від`єднувати від газопостачання найбільших боржників. В одному із будинків по провулку Стрийський мікрорайону Роша мешканці не сплачували за газ із 2015 року жодної копійки. Так назбиралось понад 20 тисяч гривень боргу, на приписи газовиків споживачі ніяк не реагували. Тому довелось зібрати техніку, щоб вирити яму, аби дістатись до газової труби, розпилити і опломбувати її, розповідають комунальники.
Тепер мешканці крім боргу мають оплатити роботи із відключення та підключення до газопостачання, а це ще щонайменше 5 тисяч гривень.
Натомість боржники могли б домовитись про реструктуризацію свого боргу, кажуть у газовій службі.
Сьогодні «Чернівцігаз Збут» вже розіслав клієнтам-боржникам понад 10 тисяч повідомлень про погашення простроченої заборгованості. Якщо ж споживачі природного газу не відреагують на попередження, відповідно до законодавства, їм буде припинення газопостачання.
Найбільші суми заборгованості зафіксовані в обласному центрі Буковини, Кіцманському та Новоселицькому районах області. Наразі вони складають 66 % від загального боргу споживачів блакитного палива краю.
Заборгованість в цьому році накопичили навіть споживачі, які отримували державну допомогу, використавши палива більше, ніж розмір наданих пільг та субсидій, або ж не погасивши обов’язкову частку платежу.
Зі сплачених споживачами коштів за газ найбільшу частку – понад 80% отримує гуртовий постачальник газу на регульованому ринку – НАК «Нафтогаз України». Щоб забезпечити стабільне постачання газу в регіон та своєчасні розрахунки з «Нафтогазом України», компанія ТОВ «Чернівцігаз Збут» змушена посилити роботу із боржниками.
«Споживачі, які вчасно не сплачують рахунки за газ, повинні розуміти, що доводячи ситуацію до відключення, згодом, для відновлення газопостачання, їм потрібно буде все одно сплатити всю суму боргу, а також послуги газорозподільної компанії (ПАТ «Чернівцігаз») із припинення та відновлення газопостачання», - зазначив директор ТОВ "Чернівцігаз Збут" Володимир Ляшенко.
Якщо у клієнтів компанії накопичилась велика сума боргу, то її стягнення також проводиться через суд із залученням виконавчої служби. З початку року в Чернівецькій області передано до суду 168 справ на суму в 1,8 млн грн, а від газопостачання відключено понад 300 боржників із загальною сумою боргу майже в 3,7 млн грн.
Тому, щоб не погіршувати ситуацію і не накопичувати боргів, фахівці «Чернівцігаз Збут» рекомендують своїм клієнтам скористатися наступними варіантами: оформити субсидію і реструктуризувати борг. Споживачі мають можливість звернутись із заявою і повним пакетом документів на реструктуризацію боргу, але остаточне рішення про надання реструктуризації прийматиме ТОВ "Чернівцігаз Збут".
Також компанія нагадує споживачам блакитного палива, що органи соціального захисту населення будуть відмовляти в наданні субсидії громадянам, які прострочили понад два місяці погашення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
За червень у мене звідкись виникло 1500 гривень боргу, хоча минулого місяця боргу не було. Мені було запропоновано негайно проплатити борг.
Як виявилось, за 2015 рік "Чернівцігаз" зробив перерахунок.
І що? Платити? Зараз 2018.
Платити не збираюсь принципово. Зустрінемось у суді.