У Чернівцях зафіксували чотири випадки навмисного отруєння собак. Про це пише ІА АСС з посиланням на чернівецький Центр стерилізації тварин.
«Найчастіше догхантери використовують два види отрути, препарати змішують з фаршем, ковбасою чи собачим кормом - такі приманки дуже привабливі для собак», - йдеться у повідомленні.
Симптоми: через 30 хвилин після отруєння у тварини виникає сонливість, неуважність погляду, сплутаність свідомості. Потім собака починає втрачати координацію, підкошуються ноги, заносить на всі боки. Починається блювання (може і не бути, якщо в приманку підмішано протирвотне), рясне слиновиділення, з'являється піна з рота. Виразність симптомів залежить від тяжкості отруєння - максимальна концентрація отрути в крові спостерігається через 1-2 години після прийому (іноді перші симптоми отруєння з'являються через 2-3 години).
Перша допомога: Викликати блювання, наприклад, напоїти примусово великою кількістю кип'яченої води (НЕ сольовим розчином, можна отруїти тварину самою сіллю). З обережністю можна застосувати перекис водню з водою - 1:1 (з розрахунку 1 ст. л засобу на 3 кг ваги тварини). При судомах блювання викликати не можна!
Найголовніше: необхідно ввести антидот внутрішньом'язово - вітамін В6. Стандартне дозування - 10 мг на 1 кг ваги. Після ін'єкції В6 у вас є пів години, щоб доставити собаку в найближчу ветеринарну клініку.
Цей вид отрути добре адсорбується: дати 1 таблетку активованого вугілля на 1 кг маси тіла собаки (розтерти, розвести з водою і дати тварині випити), або атоксіл, ентеросгель, сорбекс. Дати корвалол (15 к. на 20 кг), зробити очисну клізму або дати проносне.
Симптоми: дія отрути дуже підступна і проявляється через кілька днів після отруєння такими грізними симптомами, як кривава блювота, кривавий пронос, кровотеча з прямої кишки і носа, в’ялість, судоми, кома. Можливе підвищення температури до 40 градусів.
Перша допомога: Єдине, що може врятувати тварину, яка отруїлася такою отрутою, що містить миш'як – це вітамін К1(фітоменадіон). Саме він може відновити порушену здатність крові згущуватися й не дозволити тварині померти від внутрішніх кровотеч. Вколоти його підшкірно в зоні холки із розрахунку 5 мг/кг для крупних порід та 2,5 мг/кг для маленьких. Алгоритм той же — викликати блювоту, після дати сорбент і зробити очисну клізму. Потім терміново звернутися до ветеринара.
Перевіряйте місця вигулу на предмет підозрілих ласощів. Потрібно дресирувати домашню собаку, щоб нічого не підбирала з землі, і спостерігати за самопочуттям собаки після прогулянки. Якщо помітили ознаки отруєння - негайно надайте долікарську допомогу і звертайтеся до ветеринара. Як показує практика, єдиний дієвий спосіб запобігти отруєнню - використовувати намордник. Однак, навіть при подібних застереженнях, слід мати під рукою аптечку із зазначеними нижче препаратами, щоб, якщо несподівано трапилася біда, ви були готові надати улюбленцю екстрену долікарську допомогу, а також допомогти беззахисним безпритульним собакам.
Перше - робіть фото отруєної тварини з прив'язкою до місцевості, щоб було зрозуміло, де це сталося.
Друге - викликайте поліцію і вимагайте складання протоколу і експертизи трупа тварини.
Третє - обов'язково зробіть відео- та фото фіксацію складеного протоколу та всіх заповнених Вами і поліцією документів.
Четверте - запишіть дані і номер жетона поліцейських і їх машини.
П'яте - знайдіть свідків і візьміть їх контакти.
Шосте - проведіть роз'яснювальну роботу з дітьми. Якщо вони бачать, як собака б'ється в конвульсіях, - до такої тварини підходити не можна — вона страждає, дезорганізована під впливом отрути і в такому стані може вкусити. Відразу потрібно дзвонити мамі чи татові. І вже тільки дорослі повинні викликати поліцію.
В Україні за жорстке поводження з тваринами передбачена кримінальна відповідальність. Відповідно до ст. 299 КК України винним загрожує від 3-х до 8 років позбавлення волі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами