На вчорашній сесії міської ради у Чернівцях перейменували 68 вулиць та 2 у Коровії, пише Медіа агентство АСС.
Так, в обласному центрі з’явились такі вулиці як Євсевія Мандичевського (колишня вул. Барнаульська), вулиці Мангаймська (колишня Василя Білоусова) та Дюссельдорфська (колишня вул. Першотравнева), а також Івана Підгурського, Леонтія Сандуляка, Дмитра Павличка, Революції Гідності, Левка Лук’яненка та інші.
Отримуйте новини в Telegram
Цього вимагає Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки». Обидва ці режими знищили в Україні від 14 до 16 мільйонів людей. Цей закон стверджує: будь-які тоталітарні практики неприйнятні для Української держави.
«Процес почався у 2014 році. Велику кількість ми перейменували у 2015 році. А з повномасштабним вторгненням запустився етап деколонізації: вулиці, які є топонімами агресора, слід змінити. Комісія працювала весь час у складних умовах, за 2,5 роки перейменували понад 250 вулиць. Процедура така: приймаємо заявку, обговорення, знов винесення на комісію з пропозиціями мешканців, і вже тоді на сесію. Процес займає 3-4 місяці. Законодавець вимагає завершити цю процедуру до кінця липня», - коментує Сергій Добржанський, секретар виконкому та заступник голови топонімічної комісії.
Під заміну потрапили назви вулиць з прямими російськими, білоруськими чи комуністичними топонімами. Що робити з назвами наближеними до таких – будуть вивчати разом з Інститутом національної пам’яті.
Найбільше перейменували вулиць у мікрорайоні Роша.
На заміну аншлагів уже виділили 200 тис. грн, додатково треба ще втричі більше.
Далі уряд буде направляти звернення до міжнародних офісів навігаційних компаній, котрі мали б внести зміни у картографічних додатках.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами