У ефірі "Суть Речей" на "Радіо 10" виступила поліцейський омбудсмен Чернівецької області.
Запрошений гість: Оксана Ханевич, старший інспектор з особливих доручень Управління забезпечення прав людини Головного управління поліції Чернівецької області
Людмила Григорчук: Управління забезпечення прав людини Національної поліції створене відносно нещодавно. Чому виникла потреба у створенні цілого управління?
Оксана Ханевич: Ми зараз знаходимося в процесі реформування багатьох сфер. Це і стосується поліції, тому в рамках реформ було створено наше управління, управління забезпечення прав людини. Наше управління має свою специфіку роботи, ми, насамперед, здійснюємо контроль за роботою працівників поліції в межах окремого регіону. Кожен з наших працівників є у всіх областях. Наше управління спрямовує свою роботу на захист прав людини під час здійснення поліцейських повноважень. Ми відслідковуємо, чи порушуються права людини працівником поліції і перевіряємо всі факти і розглядаємо всі ситуації.
Людмила Григорчук: Дивно звучить, що поліція перевіряє поліцію. Як вирішуватиметься конфлікт інтересів? Якщо поліція розслідуватиме правопорушення поліції, то виникає кругова порука.
Оксана Ханевич: Насамперед, ми підпорядковуємося безпосередньо голови поліції України. Мій керівник - голова нацполіції України, безпосередньо його вказівки і я виконую. Наш центральний офіс знаходиться у місті Київ, є координатори, які спілкуються з нами.
Людмила Григорчук: Ми звикли, що в американських фільмах, коли поліція затримує порушення, він зачитує права, що український поліцейський має робити?
Оксана Ханевич: Ми працюємо також з профілактикою таких порушень, вчимо поліцейських, як діяти. Наше законодавство надає певні права, яких має дотримуватися поліцейський. Є фактичний час затримання, коли особа вважається затриманою, коли особа підкорюється наказу правоохоронців, тоді поліцейський має оголосити перелік прав. Після затримання, коли особа доставляється до поліції, то людина має право на спілкування з адвокатом. Особа, яка проводить затримання, він має повідомити центру безоплатної вторинної допомоги про затримання. Тоді прибуває адвокат, вони можуть поспілкуватися з затриманим, складаються процесуальні документи.
Людмила Григорчук: Скільки ви часу працюєте в Чернівцях?
Оксана Ханевич: Більше року. Минулого вересня мене призначили.
Людмила Григорчук: Люди знають про ваше управління?
Оксана Ханевич: Так, ми стараємося поширювати інформацію про наше управління в засобах масової інформації, люди звертаються.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами