31 жовтня в приміщенні Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини відбудеться перша зустріч із циклу «Музейні дискусії», який є складовою частиною проєкту «Дім пам’яті», пише Медіа агентство АСС.
Тема заходу: «Єврейський наратив в історії Буковини: між нерозумінням та свідомим ігноруванням». Початок о 15:00.
Головний спікер зустрічі: Микола Кушнір – історик, директор Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини. Основний дискутант – знаний чернівецький науковець, асистент кафедри історії України Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Олександр Филипчук. Модератор: кандидат історичних наук, асистент кафедри всесвітньої історії ЧНУ Микола Глібіщук.
Єврейська історія буковинського краю є чи не найменш дослідженою в українській історичній науці. Попри потужну армію дослідників буковинської минувшини, багато важливих тем із життя єврейської спільноти краю різних періодів залишаються поза науковим дискурсом. Місцева єврейська історія й, зокрема, проблема антисемітизму на Буковині в періоди приналежності останньої до Королівства Румунії, а також СРСР, аналогічно, як і події Голокосту, практично не відображені в музейних експозиціях, рідко обговорюються в учнівському та студентському середовищах, все ще недостатньо висвітлюються в місцевих ЗМІ та соціальних мережах.
Отримуйте новини в Telegram
Учасники дискусії проаналізують причини такого стану речей, розглянуть конкретні позитивні приклади транслювання єврейського наративу у колективну пам'ять суспільства за допомогою сучасних технологій, а також спільно подумають про шляхи виправлення ситуації.
Вхід на захід вільний.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами