Ціле солодке містечко розгорнулось у Чернівцях.
Пряникові будиночки випікали волонтери та усі охочі чернівчани. Після того, як чернівчани вдосталь наберуться різдвяного настрою, милуючись солодкою архітектурою, волонтери визначатимуть кращі будиночки, потім – продаватимуть хатки з аукціону, щоб придбати чергове медичне обладнання для дітей з вадами зору.
13-річний Михайло вдруге випікає пряникову споруду. Над своєю солодкою архітектурою - школою майбутнього чаклував цілий день. Мама – допомагала порадами.
Михайлом, школяр: Найважче було кріпити стіни школи. Чим кріпив? - Глазуррю. Вона така незвичайна, бо всім набридли такі школи квадратні, сірі. Ти хотів би таку школу, незвичайну? Так, щоб усі ходили туди із задоволенням.
Інна Максим`юк, Я просто мама, йому – цікаво. Хоче – робить. Торік – ратушу зробив. Тепер – школу майбутнього зв’язку із подіями освіті.
Пряникове містечко у Чернівцях з’являється напередодні Дня Миколая третій рік поспіль. Зініціювали його волонтери, які самі знайшли рецепт та й власноруч випікають диво-хатки і щороку запрошують робити це усіх охочих.
Цього року в пряниковому містечку - 26 хаток. Двох подібних – не знайти. Щоб підкреслити різдвяний дух, будиночки згори щедро побілені солодким снігом. Катерина Пономарьова, волонтерка: Це імбирно-медовий пряник, з додаванням какао. Айсінг – це по-нашому глазур, це білок, збитий з пудрою. Я, наприклад, торік купила своїй племінниці, вона його з`їла за два дні. Присутні у захваті милуються солодкою архітектурою. Особливо важко втриматись, щоб не відкусити шматок ароматної хатки – дітлахам.
Ольга, відвідувачка: Супер! Будиночки – просто витвір мистецтва.
Сергій, пластун: Хотілось би з’їсти, але не можна. Так апетитно виглядають.. Таке особливе містечко має і свою місію.
Вже сьогодні о 17 годині волонтери продаватимуть будиночки з онлайн-аукціону, щоб зібрати потрібну суму на медичне обладнання для комунальної міської поліклініки. Завдяки цьому декілька тисяч дітлахів зможуть безкоштовно отримувати якісні послуги.
Катерина Пономарьова: Це буде подарунок нашим дітям із вадами зору, в нашій чернівецькій поліклініці – близько 4 тисяч дітей на обліку із вадами зору. І це вже на 6 апарат збір. Це апарат для форбіс, для лікування і діагностування зору. Він коштує 121 тисячу гривень. І нам зали шилось зібрати 14 тисяч.
Саме тому автор пряникової школи Міша хоче, щоб за його витвір, як і торік, заплатили якомога дорожче.
Михайло, Я хочу, щоб за це дали багато грошей, і дали це все на допомогу дітям.
Торік, завдяки виторгу від пряникового містечка та інших волонтерських акцій, подарунки до Миколая отримали 800 дітей переселенців, інвалідів АТО, підопічних інтернатів та психлікарні.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами