В основі – неймовірні життєві історії, пов’язані з вишитою сорочкою. Зйомки відбуваються в різних областях України, зокрема на Сході. Стрічку «Спадок нації» автори ідеї планують показати не лише в Україні, а й на міжнародних кінофестивалях.
Ці дівчата дізнались про зйомки документального фільму про вишиванку з соціальних мереж. Автори фільму Леся Воронюк та Олександр Ткачук, спеціально не шукали для фільму професійних акторів. Усі історії в стрічці справжні, розповісти свою, яка пов’язана з вишиванкою, може кожен охочий. Чимало таких, вже зафіксували кінокамери.
Леся Воронюк, сценарист фільму: «Це як в 47 році, коли на Буковині був штучний голод і люди з Буковини абсолютно не мали, що їсти і багато хто загинув, одні додумались до того, що вони збирали вдома все наткане, вишиванки, килими, рушники і у Франківську, Тернополі вимінювали на зерно та картоплю».
Зйомки повнометражного документального фільму про вишиванку проходитимуть у різних областях України, зокрема на Сході.
Олександр Ткачук, режисер: «Недалеко від Російського кордону в Луганській області є СМТ Новпопсков. Жінка коли давала інтерв’ю, вже опісля того, я на жаль, не встиг того записати, каже, будь ласка, покажіть у фільмі так, що ми є українці. Ми розмовляємо українською, вдягаємо вишиванки, для нас це культура, яку ми цінуємо».
Окрім історій людей, в житті яких вишита сорочка відіграла важливу роль, у фільмі покажуть історію вишиванки, регіональні особливості, орнаментику та розкажуть про різноманітні техніки.
«Уже тішусь тим ,що це буде бачити широке коло населення, буде знайомитись з культурою вишиванки і старовинної вишиванки, справжньої, яка має бути, а не такої, як кажуть, бутафорії».
«Зважаючи на те, що на даний момент в Україні відбувається дуже важливо, щоб ми розвивали українську культуру, традиції і кіно».
Режисер фільму, якого знають ще й як автора проекту «Музика воїнів», сподівається, що опісля завершення зйомок стрічку побачать не лишень в Україні, а за - кордоном на різноманітних міжнародних кінофестивалях. А наразі звертаються до благодійників, черпають кошти з власних джерел. Тож всіх, хто шанує українське - закликають допомогти.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами