У сонячні дні нових мешканців паркового озера розглядають діти та дорослі, адже черепахи гріються на поверхні.
Нагадаємо, раніше Медіа агентство АСС з'ясувало, звідки в озері з'явились черепахи.
Як розповів кандидат біологічних наук, провідний науковий співробітник відділу природи Чернівецького обласного краєзнавчого музею Назар Смірнов – це червоновуха черепаха, яка своїм існуванням може нашкодити іншому виду, який теж живе у місцевому озері.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
«В Україні, зокрема й у Чернівецькій області, на даний час мешкає один єдиний вид черепах – це черепаха болотяна або черепаха європейська. Проте, останнє десятиліття у водоймах почали з’являтися, так звані «вселенці», червоновухі черепахи. Саме їх дуже часто утримують вдома в акваріумах. І поки черепаха маленька, з нею граються, а коли виростає, люди намагаються позбутися від неї. І, щоб не вбивати тварину, просто випускають їх у природу. Ось так, зокрема, у парку «Жовтневий» вже років десять мешкають ці черепахи. Якщо раніше їх було 3-5, зараз, напевно, й більше», - розповідає Назар Смірнов.
Науковець каже, що природний ареал цієї черепахи - південний схід США.
«Цих черепах часто утримують у тераріумах. Саме тому цей вид значно розселився, і тепер він проживає в Північній і Південній Америці, Центральній Європі, Африці та Азії, - продовжує Назар Смірнов. – Цей вид всюди дуже добре адаптується, оскільки черепахи їдять практично все: їжу рослинного і тваринного походження, рибу, мальків, комах, безхребетних, рослини тощо».
Наші новини є у Facebook
Що стосується України, то зараз червоновухі черепахи мешкають у водоймах майже усіх обласних центрів. Окрім цього, за словами біолога, цей вид фіксують вже не тільки у населених пунктах, а й поза ними.
Черепахи не бояться морозів і люблять грітися на сонці.
Червоновуха черепаха відбирає корм у природного виду, тобто болотяної черепахи, таким чином вони вступають у конкуренцію. Червоновуха черепаха може витіснити наш аборигенний вид. Відтак науковець не радить заводити вдома червоновухих черепах, аби у майбутньому не позбуватися їх.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами