Володимир Гаряїв був останнім українським футуристом, учнем Михайля Семенка, членом легендарного футуристичного гурту «Нова генерація», свідком українського літературного відродження 1920–1930-х років. За словами автора післямови Сергія Жадана, поет «скидався на дивака, як їх показували в радянському кінематографі. Скажімо, на чарівника в дитячій казці. Чи на викладача мертвих мов у фільмі для дітей старшого віку».
Свій твір Володимир Гаряїв почав писати ще в 30-х, час від часу повертаючись до цього протягом життя й завершивши щойно в 90-х. На жаль, за життя автор так і не побачив книги. Нині Meridian Czernowitz спільно з Харківським літературним музеєм підготували до друку цей унікальний текст – що є водночас свідченням про криваву епоху й присвятою друзям, які відійшли. Текст, що викриває час і виправдовує сучасників. Текст, написаний із великою любов’ю та гіркотою.
Отримуйте новини в Telegram
На думку Жадана, «Метафізичний реквієм» – це «історія про дихання часу, про дух свободи в гарячих харківських під’їздах, про повітря, яким у цьому місті дихають поети. Хай це буде історія саме про поетів, про те, як вони затримують у своїх легенях тепло цього міста, тримають його в собі, мов скарб, і, видихаючи, роблять його поезією».
Ілюстрації в книжці авторства Валєра Бондара. Видання здійснено з ініціативи КЗК «Харківський літературний музей», у фондах якого і зберігається цей рукопис. Над художнім оформленням книжки працювали дизайнери Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Poltava – Ірина Шишкова (оцифрування та обробка ілюстрацій) та Сергій Макаренко (обкладинка й макет).
Перша презентація книжки відбудеться 4 вересня у Літньому театрі (м. Чернівці, вул. Садова, 1а) під час ХІ Міжнародного поетичного фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ за участю автора післямови Сергія Жадана.
Читайте також: Богемне життя у Парижі, зниклі картини й ресторан у Женеві: у чернівецькому видавництві вийде новий роман Олеся Ільченка
Окрім поеми-трактату харківського футуриста Володимира Гаряїва «Метафізичний реквієм», на початку осені в «Меридіані» з’являться друком ще чотири нові книжки: поетичні збірки «Naked one» Юрія Іздрика й «За такі гріхи Бог ще подякує» Тані Малярчук, а також прозові – «малий український роман» Андрія Любки та «Порт Житана» Олеся Ільченка.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами