У Чернівцях фестиваль триватиме на чотирьох локаціях - у Культурно-мистецькому центрі імені Миколайчука та у кінотеатрі «Чернівці», у готелі «Буковина» - під назвою Film Industry Office, а також буде літня кіношкола Одеського кінофестивалю, пише Медіа агентство АСС.
Квитки можна придбати заздалегідь на кожен з фільмів, вони доступні онлайн, а також у касі Культурно-мистецького центра ім. І. Миколайчука зі знижкою 10% за умови оплати картою MasterCard. Вартість варіюється від 50 до 100 гривень.
Церемонія відкриття розпочалась о 16:00 у Культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука. Після цього там покажуть головну українську прем'єру фестивалю - стрічку «Довбуш».
Отримуйте новини в Telegram
У програмі Гостьове кафе на Радіо 10 Анна Мачух, генеральна директорка Одеського міжнародного кінофестивалю, зазначила, що Чернівці наразі є найбезпечнішим містом для проведення кінофестивалю.
«Українське кіно почуває себе дуже погано наразі. Адже, як і будь-який інший культурний сектор в Україні зараз, піддається впливу війни та кризи - припиняться фінансування, припиняється підтримка, бо на першу чергу виходять зовсім інші потреби. І це дуже логічно, адже найголовніше наше завдання зараз - перемогти. Але нам дуже хочеться, аби зйомки продовжувалися, відновлювалися - для цього ми і влаштовуємо такі кінофестивалі.
Зараз у нас наступає ера документального кіно - його багато, тому що наші кінематографісти з перших днів війни пішли на фронт та насправді багато хто з них на нулі фільмує там кадри, більшість із цих матеріалів досить довго будуть засекреченими, але можна допускати, що це вже формується у фільми», - розповіла Анна-Мачух.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Як розповіла директорка фестивалю кореспонденту МА АСС на відкритті, цьогоріч дійство відбувається без помпезностей, як зазвичай.
«Я вважаю, що наразі це було б не доречно - робити червоні вхідники, вечірки, шоу і т.д. Ми обов'язково повернемося до цього після нашої перемоги, зараз наше головне завдання - показувати якісне українське кіно. Також одним з найголовніших завдань є не дати нашій кіноіндустрії зупинитись. Головне зараз - це перемога, але культура це теж дуже важливо, її важливо підтримувати» - наголосила Анна Мачух.
Отримуйте новини в Telegram
«В умовах війни такі культурні заходи - це важливі сходинки, маркери, які говорять про те, що не можна відкладати життя на потім, воно триває зараз. Війна - це деструкція всього, це те, що буде вимагати від кожного свідомого громадянина України вкладу, зусиль для відновлення. Звісно, що зараз важкі часи для всього, зокрема й для кіноіндустрії, але це не означає, що треба опустити руки і нічого не робити. Треба просто брати все в свої руки та відбудовувати», - зазначив Дмитро Сухолиткий-Собчук, український кінорежисер, член журі на кінофестивалі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами