Заняття допомагають боротися із тривогою, апатією, соціальною ізоляцією та іншими негативними впливами війни на психіку, пише Медіа агентство АСС.
Каністерапія — це метод позитивного психосоціального і фізіореабілітаційного впливу на людей через спеціально керованих і навчених собак.
Центр каністерапії у Чернівцях створений на базі громадської організації Школа каністерапії. Він працює за адресою вул. Тараса Шевченка, 32.
«Ми знаємо, що тварини роблять кращим світ. Тварини-компаньйони, службові собаки, тварини психоемоційної підтримки. Ми у своїй компанії завжди дбаємо про просвітницькі заходи і пропонуємо проєкти, які покращують життя людей і тварин. Один з таких проєктів – це відкриття центрів каністерапії. Такі працюють у Києві та Рівному. Вартість такої ідеї – пів мільйона євро. Експерти безкоштовно будуть допомагати всім категоріям – діти, військові, ВПО, сепаровані родини. В Україні 90% людей відчувають наслідки війни, ПТСР, інші розлади. Ми уже допомогли понад 3000 особам», - каже Вікторія Вознюк, представник благодійної компанії, яка долучилася до створення центру.
У центрі будуть записувати на індивідуальні та групові консультації до психолога. Також будуть працювати реабілітологи та ерготерапевти. Також проводитимуть групові заняття з правильної взаємодії та безпечної комунікації з собаками.
Отримуйте новини в Telegram
«Присутність собаки підвищує рівень окситоцину - гормон піклування, і він має тривалий ефект. Впливає на зниження тиску, самопочуття покращується, зниження рівня кортизолу – гормону стресу. Коли людина на зустріч із психологом, вона може бути закритою. А при наявності тварини – спілкування краще відбувається. Собаку можна гладити, на рівні архетипу ми сприймаємо собаку як захисника, а тому і відчуття безпеки сильніше. Пси вміють розслабляти людину, виконувати трюки, допомагати реабілітологам», - розповідає Антоніна Гошовська, засновниця Центру каністерапії.
У дітей каністерапія найбільш часто використовується в логопедії, реабілітації слуху, а також для дітей з порушенням інтелектуального розвитку (синдром Дауна, ДЦП, із розладами аутичного спектра).
А ще це як допоміжний психотерапевтичний метод для вирішення різних ситуацій, коли інші методи неефективні чи непридатні.
На фронті тварини також мають неабиякий ефект для заспокоєння та відволікання. Про це добре знає військовий Михайло Федик, який став на захист України ще у 2014 році. З 2022 року по листопад 2024 року проходив службу за контрактом у Збройних Силах України та брав участь у бойових діях на Харківському напрямку. А зараз він є посадовцем – віднедавна очолює Департамент оборонної роботи ОВА.
«Відновлення психологічне із тваринами проходить краще. Я вірю у це на 100%. У підрозділах, де були тварини, люди менше страждали від стресу. Бо коли нема нікого поруч, а ти в окопі тижнями – то собака, наприклад, часто стає рятівником. Це той шматочок щастя, про яке хочеться дбати і піклуватись. Я додому привіз собачку з позицій, одного втратив на фронті, ще трьох реабілітував і роздав, багато котів врятували з побратимами. Людина за природою своєю має потребу у піклуванні за кимось і відчувати любов взаємну. Коли родина далеко, тваринка дає відчуття близькості, от хто заповнює цей вакуум», - розказує Михайло Федик.
Заняття у центрі проводитимуть очно, припрацьовуватимуть травматичні ситуації, емоційне вигорання, депресивні стани, страхи для дорослих, дітей, підлітків.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами