У приміщенні Чернівецької обласної адміністрації до Дня медика презентували виставку «Подих» - 20 найкращих світлин фотографа Максима Козменка про медиків, які борються із коронавірусом. У фотовиставку увійшли світлини із інфекційних відділень Кіцманської, Новоселицької та Сторожинецької лікарень, реанімаційному відділенні Глибоцької райлікарні та у Чернівецькій вірусологічній лабораторії.
Про це повідомляє кореспондент ІА АСС.
«Ця виставка є відображенням того проекту, який робився у квітні, в пік пандемії. Своїми фотографіями намагався показати лікарів безпосередньо під час їхньої роботи із хворими на COVID-19. Без жодних постановочних кадрів, просто показати те, що відбувається у цих відділеннях лікарень насправді. Коли виникла ця ідея, мене підтримали, мені дозволили зайти усередину. Хоча бували і випадки, коли лікарі мене виганяли. Один лікар у Сторожинецькому інфекційному відділенні казав: «Ви що, з глузду з'їхали? Туди пускати не можна, це небезпечно». Але коли я пояснював йому, що я роблю ці знімки заради лікарів, щоб показати, як усім там насправді важко, то ставлення до моєї роботи змінювалось», - сказав автор виставки Максим Козменко.
Наші новини є у Facebook
За його словами, для цих фотознімків він працював у медичних закладах області близько тижня. Потім кілька тижнів перебував на самоізоляції. Довелося тривалий час не бачитись зі своєю сім'єю - дружиною та двома малими дітьми. Але результатом такої роботи фотограф задоволений.
«Перед початком роботи я відкинув для себе будь-які емоційні моменти, які могли б вплинути на якість знімків. Окреслив необхідні технічні моменти, щоб зрозуміти, що саме я у цих лікарнях маю зняти. Хотів у світлинах передати стомленість, змученість лікарів. Бо бачив їхні очі в кінці зміни, бачив, як їм нелегко боротися не лише з цим вірусом, а й з тими умовами, в яких доводиться працювати. Бо, наприклад в інфекційному відділенні Новоселицької лікарні просто жахливі умови для роботи лікарів та лікування пацієнтів, їх практично немає. Ті обшарпані стіни ще більше пригнічують пацієнтів. Але лікарям у таких умовах доводиться не лише працювати, а й виліковувати важкохворих», - додав Максим.
Він вважає, що ці світлини допоможуть людям, які «втомилися» від коронавірусу і карантину, пригадати, що небезпека нікуди не зникла, вона поруч і кожен з нас у будь-який момент може опинитися на місці тих пацієнтів, які лікуються від коронавірусу.
Читайте також: За добу на Буковині померли дві хворі на пневмонію жінки
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами