Сьогодні, 14 червня, біля Хреста скорботи на кладовищі, що на вулиці Зеленій, вшанували пам’ять земляків, які стали жертвами злочинного комуністичного режиму, пише ІА АСС.
Траурний мітинг та молебень до 80-х роковин масових депортацій буковинців до Сибіру відбулися за ініціативи ГО «Товариство політв’язнів та репресованих».
«Вшановуємо жертв депортацій до Сибіру на Буковині з 1992 року. Саме тоді були відкриті архів та з`ясувалося, що в ніч з 13 на 14 червня відбувався наймасовіший вивіз буковинців, - розповіла ІА АСС Галина Бойко, голова Чернівецького обласного товариства політв`язнів та репресованих. – На місці, де зараз встановлений Хрест скорботи, колись були поховані 222 в`язні чернівецької тюрми. Вони просто були скинуті до яру і присипані землею. Після звернення до обласної ради, ми встановили на цьому місці хрест.
На жаль, в Україні досі не прийнятий закон, який би поновив у правах наших репресованих, якось морально їх захистив, підтримав матеріально! Ці люди, перебуваючи у Сибірах, не могли здобути освіту. А без освіти – не мали відповідної роботи. Тож зараз отримують мінімальну пенсію. Якщо у Львівській, Івано-Франківській, Луцькій, Рівненській, Тернопільській областях на обласному рівні прийняли рішення про щомісячні доплати репресованим з обласного бюджету, то в Чернівецькій області, на жаль, такого нема. Щоправда, з бюджету Чернівців усі репресовані міста щомісяця отримують 200 гривень доплати до пенсії».
Довідково:
На території Чернівецької області в 40-х роках минулого століття проживало 1 553 сім’ї колишніх активних членів «нерадянських політпартій» з кількістю членів сімей 5 115 осіб. Після чисток 1940 року нашого краю від «класово-ворожих» та «соціально-небезпечних елементів» на початку 1941 року перед каральними органами було поставлене завдання: вивезти за межі області всіх неблагонадійних.
Депортації проходили у два етапи – перший відбувся 23 травня, другий – 13 червня. Основна маса депортованих у травні була з Садгірського, Чернівецького, Глибоцького та Сторожинецького районів. Тільки у період передвоєнної «совєтизації» у нашому краї було репресовано і депортовано за облікованими архівними матеріалами майже 11 тис. громадян.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами