Сьогодні, 14 травня, Чернівці відвідали представники Фонду ООН в галузі народонаселення. Наше місто потрапило у 9 міст України, де буде реалізовуватися проект «Трамплін до рівності». За грантові кошти Швеції відремонтують та умеблюють кризову кімнату для чернівчан, які постраждали від домашнього насильства. Про це ІА АСС повідомила Наталія Фрунзе, депутатка Чернівецької міської ради від партії «Європейська Солідарність», радниця міського голови, ініціаторка створення кризової кімнати.
«У 2020 році у Чернівецькій області від домашнього насильства постраждали понад 5 тисяч людей, половина з яких – мешканці Чернівців. Сьогодні був підписаний меморандум між міською радою Чернівців та Фондом ООН про створення кризової кімнати, - розповідає Наталія Фрунзе. – Для цього виділене приміщення, що є у комунальній власності. Це – 90 квадратних метрів. Там буде кухня, вбиральні і 3 кімнати, де одночасно зможуть розміститися до 10 осіб».
Представники Фонду ООН підготують експертну оцінку приміщення, а Чернівецька міська рада - кошторисну документацію.
«Думаю, ремонт обійдеться десь до 1 млн. грн. Там треба підводити світло, воду, перебудовувати кухню, бо вона дуже маленька, - додає Наталія Фрунзе. - Крім ремонтних робіт, за грантові кошти буде придбано меблі. Тобто місто взагалі у це не вкладає кошти. Нам передають готовий об’єкт, а ми вже будемо його обслуговувати: сплачувати комунальні послуги, зарплата фахівцям, які там працюватимуть».
Адресу кризової кімнати не розголошують – для безпеки майбутніх клієнтів. Лише зазначають: вона працюватиме цілодобово, буде під охороною та із відео спостереженням. Постраждалі тут зможуть перебувати до 10 діб. За цей час отримуватимуть юридичну, психологічну та соціальну допомогу.
«Поліція, яка виїжджає на виклик щодо домашнього насильства, зможе привезти жертву до кризової кімнати без документів і навіть без речей. Тут буде все – від зубної пасти до необхідного одягу та продуктів, - зазначає Наталія Фрунзе. – Чому 10 днів? Бо психологи кажуть, що після пережитого домашнього насильства перші 10 днів – найбільш важкі. Жертвам надзвичайно потрібна фахова допомога і підтримка. Але якщо впродовж цих 10 днів жінка не зможе знайти родичів чи друзів, щоби до них переїхати, то залишатиметься у кризовій кімнаті до 20 днів. А далі ми допоможемо їй кудись влаштуватися, де вона буде у безпеці».
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами