Авіаналіт противника нещадно руйнував Київщину одразу у перший місяць повномасштабного вторгнення Росії на територію України.
Бомби, які скинули 11 березня у Людвинівці/Варівську забрали життя одразу у 20 українських Захисників. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на інформацію адвоката родин полеглих Тетяни Садовської.
«Їхні рідні довго шукали надію, отримавши сповіщення що «зниклий безвісти», сподівались, що може в полоні. 2 роки експертиз не давали спокою батькам, дружинам, сестрам, братам, дітям та рідним загиблих. Декому довелось пережити не один, а 2 і навіть 3 похорони, бо ідентифіковані частини тіл полеглих не були обʼєднані, їх видавали на поховання в міру надходження результатів кінцевих експертиз ДНК. Це жахливе випробування для рідних», - розповідає адвокатка.
У підсумку за клопотаннями адвокатів, завдяки контролю Офісу Генпрокурора, Головного слідчого управління Нацполіції, Київської обласної прокуратури, слідчого управління Нацполіції у Київській області, з допомогою експертів та керівництва ДНДЕКЦ, представників та експертів Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (Гаага) та десятків людей які не були байдужими, вдалось ідентифікувати тіла 16 загиблих Захисників і повернути додому частинку їхніх понівечених тіл.
Наші новини є у Facebook
На жаль, троє Захисників залишаються у статусі «зниклий безвісти». Також у підсумку є понад 200 фрагментів, які точно належать загиблим 11 березня у Людвинівці/Варівську і які неможливо ідентифікувати за допомогою експертиз.
Полеглі ще у 2022 році Захисники заслужили мати гідний спочинок - їх останки поховають у братській могилі на кладовищі «Садгора» у Чернівцях, бо багато військових саме з Чернівців. Відомо, що це буде перша така подія в Україні.
«Ця подія дуже важлива для рідних - родин, які приїдуть до Чернівців з різних куточків України з сумом, болем, сльозами… Щоб підтримати їх, ми вирішили спільними зусиллями з усіма охочими створити символічне писанкове дерево, щоб встановити його на могилі спільного поховання на кладовищі. Кожен може долучитись - принісши у четвер, 2 травня 2024 року об 11:00 на кладовище власноруч розписану писанку з прикріпленою ниткою або стрічкою для того, щоб була можливість привʼязати цю писанку на гілочку символічного писанкового дерева», - закликала підтримати родини полеглих військових адвокат Тетяна Садовська.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами