Цьогоріч у Чернівцях часто можна зустріти сухі, безлисті кущі самшиту. Ця рослина постраждала від самшитової вогнівки - гусені, яка з'явилася у Чернівцях цьогоріч.
Олександр Брязкало, керуючий Трестом зеленого господарства та протизсувних робіт, розповів у коментарі ІА АСС, що вперше вони зіштовхнулися з гусінню у травні. Тоді й почали обробляти кущі самшиту інтоксицидами, купували навіть прилипачі, щоб речовина не випаровувалася та не змивалася водою відразу.
«Через півтори-дві години вже можна було побачити ефект, що гусінь почала зникати», - каже Олександр Брязкало.
Однак справжнє нашестя гусені у Чернівцях розпочалося наприкінці липня, коли прийшла спека, додав Брязкало. Він каже, що працівники Тресту зеленого господарства не встигли обробити кущі самшиту у всьому місті, тому є місця, де гусінь встигла їх об'їсти. Крім того, Трест не обробляє самшит на кладовищах, на прибудинкових територіях та у приватних домогосподарствах, де також є ці рослини і може бути самшитова вогнівка. Вона відкладає лялечки у ґрунті, які перезимовують до наступної весни. Тож чернівчанам, які мають вдома кущі самшиту, теж слід бути уважними, зауважує Брязкало.
«Поки що кущі, які постраждали від самшитової гусені, не відновилися. Як тільки підуть дощі, ми почнемо їх підживляти, самшит дуже витривала рослина і ми сподіваємося, що кущі у Чернівцях відновляться. Якщо ні,то замінимо їх на інші», - каже Олександр Брязкало.
Як розповів ІА АСС орнітолог Ігор Скільский, самшитова вогнівка - це метелик, який поширений у країнах Східної Азії.
«Це не наш вид метелика. Він був завезений, швидше за все, з саджанцями самшиту. Коли щось завозиться з іншої країни: насіння, посадковий матеріал, є карантинна служба, яка повинна перевіряти на наявність, у тому числі комах, які не є з нашої фауни. Оскільки вони не мають тут ворогів і якщо їм підходять кліматичні умови, то вони тут розмножуються у небаченій кількості і створюють багато проблем», - розповів Ігор Скільський.
В інших містах України самшитова вогнівка з’явилася раніше.
Наші новини є у Facebook
«Зими в нас теплі. Гусінь вийшла з яйця і росте, їсть листя самшиту у нашому випадку. Далі вона виросла, спустилася на павутинній нитці вниз, там лялечка утворилася у ґрунті. Лялечка перезимували, зими у нас теплі, і наступного року метелики вийшли, відклали яйця, з’явилися гусені і все пішло по новій. Її чисельність буде збільшуватися, і збільшуватися. Самшит буде гризти», - пояснює Ігор Скільський.
Єдиний спосіб боротися з гусінню - це знищувати її фізично, додає фахівець. Оскільки природних ворогів, які б поїдали самшитову вогнівку і таким чином регулювали її чисельність, в Україні немає. Самшитова вогнівка може стати такою ж проблемою, як руді слимаки та колорадські жуки.
Читайте також: Городи чернівчан атакують руді слимаки
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами