Він народився в сім’ї священика в с.Багринівка на Буковині.
Навчався музиці у світоча української культури на Буковині – Сидора Воробкевича, чеського композитора і музиканта Адальберта Гржімалі, який протягом тридцяти років очолював музичне життя в Буковині. В віці шістнадцять років він успішно вступив до Віденської консерваторії і відразу ж отримав найвище визнання Йоганеса Брамса. Згодом, вони стануть найближчими друзями на все життя.
Євсевій Мандичевський все життя викладав музичні дисципліни у Віденській консерваторії, виховавши кілька поколінь найвідоміших митців, таких, як: Г.Галь, Карл Бем, Джордж Селл, Артур Шнабель. Музичний світ завдячує буковинцю за перше повне видання творів Й.Гайдна, Ф.Шуберта, Й.Брамса.
Незважаючи на стрімку музичну кар’єру, композитор ніколи не поривав зв’язків з Буковиною (у нього троє братів і сестра викладали у Вищій ортодоксальній школі в Чернівцях). Він знаходив можливість кожного року відвідувати з концертами Чернівці. А найбільші твори для хору, солістів і оркестру були написані саме у Чернівцях, або для Чернівців. Кантата «Сила Гармонії» була написана у Чернівцях, кантата « В краю Буків» - присвячена Буковині, кантата, присвячена «До 40-річчя Вищої ортодоксальної реальної школи» - написана для Чернівців. А ще, крім немалої кількості камерних творів, Мандичевський написав майже для всіх храмів Чернівців літургії.
Три кантати, вищезгадані, були віднайдені кілька років тому саме в австрійських рукописних фондах бібліотеки ЧНУ ім Ю.Федьковича. Дві з них були блискуче виконані колективами Чернівецької філармонії у 2016, 2017 році.
Третя, наймонументальніший твір – сценічна кантата «У краю Буків».
28 вересня готується прем’єра цього твору в Чернівецькій філармонії, а 4 жовтня – в Київській Національній філармонії.
Читати ще: Київський хор ім. Верьовки виступив разом із чернівецьким симфонічним оркестром
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами