Раніше в ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» був лише приймальний покій, де заповняли медичну документацію та робили деякі аналізи, пише ІА АСС. Для додаткового обстеження – хворого доводилось транспортувати в інші відділення для проведення МРТ, КТ, рентгену. Особливо незручно це було у холодну пору року.
Наші новини є у Facebook
Тепер відремонтований приймальний підрозділ разом із реконструйованим сектором анестезіології, інтенсивної терапії та політравми дозволить надавати меддопомогу оперативніше та якісніше.
«Лікарні понад 130 років. Вона у свій час була сучасна. Але стандарти змінюються і нам теж слід наздоганяти. Труднощі були в тому, що всі діагностики були розкидані по всій території закладу. Втрачався час і взагалі, це було вкрай проблематично. А ось це нове відділення екстреної медичної допомоги – це взірець. Площа підрозділу до 1100 кв. м. Тут локалізовані всі ключові спеціалісти з відповідною апаратурою, все на місці, нікуди не треба ходити. Маршрут пацієнти розписаний щохвилинно: від порогу лікарні до ліжка у палаті. А інколи хвилини і стають вирішальними у боротьбі за життя», - розповідає Сергій Бродовський, в. о. меддиректора з організації невідкладної допомоги ОКЛ.
У штаті відділення працює близько 15 фахівців. На вулиці збудований бокс, де карета швидкої взимку чи в дощ зможе комфортно передати хворого у лікарню: бокс зачиняється з обох боків, утеплений і з обігрівом. Далі пацієнт потрапляє на сортувальну зону. Якщо після здачі аналізів та обстежень не вдається встановити діагноз - хворого переводять у спеціальну палату (де є 6 ліжок), а медики тим часом вивчають питання детальніше чи проводять консиліум.
Читати: Комплексні операції провели у Чернівцях: найменшому пацієнту 6 місяців
«Це було 5 проєктів із реконструкції приймальних відділень. Мова про лікарні у Вижниці, Сторожинці, Сокирянах і два заклади у Чернівцях: ЛШМД та ОКЛ. У проєкті окрім підготовки приміщень закладена і закупівля апаратури. Тому до кінця року Лікарня швидкої меддопомоги та обласна клінічна лікарня повинні отримати ще ангіографи і апарати МРТ, - коментує Наталія Гусак, заступниця голови Чернівецької ОДА. - Завжди стояв вибір купити нові автомобілі швидкої чи відремонтувати якусь лікарню. А зараз це вирішується комплексно. Сьогодні і авто вручили, і відділення отримали. Тішить, що тут безкоштовно і в режимі 24/7 нададуть всю кваліфіковану допомогу: від аналізу до реанімаційних заходів. Це абсолютно новий стандарт медицини області».
Будівельні роботи обійшлися у 12 млн гривень, а якщо врахувати вартість закупівлі апаратів – обласна лікарня отримала понад 300 млн гривень.
«Коли у 2020 пандемія захопила світ, президент поклав усім завдання – модернізувати приймальні відділення. Адже був великий розрив між приватними та комунальними лікарнями. Це не тільки про будівництво, а й про високоякісне діагностичне обладнання. Раніше ви ж знаєте: пацієнта возили то у підвал, то на вулицю на МРТ, а потім ще кудись на КТ, на рентген. Тепер маємо абсолютно іншу реальність. Жоден місцевий бюджет не міг би придбати цю всю техніку. Це приклад як уряд допомагає чіткими діями місцевій владі надавати медпослуги», - прокоментував Сергій Осачук, голова Чернівецької ОДА.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами