Чернівецька обласна рада провела моніторинг об'єктів, які належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області. Зокрема, це відомі колись бальнеологічний санаторій «Брусниця», дитячий санаторій «Щербинці» та протитуберкульозний санаторій «Садгора». Деякі з них уже завершують процес ліквідації, а деякі ще накопичують мільйонні борги.
Про це повідомляє агентство новин АСС із посиланням на сторінку у Фейсбуці Чернівецької облради.
«Нині дитячий протитуберкульозний санаторій «Садгора» на стадії ліквідації. Більшість приміщень перебуває у незадовільному стані. Будівлі руйнуюються, стіни вкриті пліснявою. На початку лютого під час огляду встановили, що всі приміщення санаторію, крім пульмонологічного корпусу, де перебувають діти, не опалюються. За період 2016 – 2021 років сума рахунків складала понад 1 млн грн щороку. За результатом проведеної роботи, зменшено планові нарахування за теплопостачання на 800 тис грн, що становить економію вказаної суми для бюджету. Нині проводять роботи щодо збереження майна та завершення процесу ліквідації», - зазначають в обласній раді.
Ще у 80-х роках санаторій у селі Щербинцях Новоселицького району приймав близько 100 дітей одночасно на оздоровлення. Довкола санаторію знаходяться унікальні сірководневі джерела, навкруги — дубовий ліс.
З 2012 року установа не функціонує та не займається фінансово-господарською діяльністю. Наразі санаторій має статус ліквідованого.
Отримуйте новини в Telegram
До рішення про ліквідацію щорічні витрати на утримання санаторію складали близько 600 тис грн. Затрати на утримання та збереження майна — близько 400 тис грн на рік. Установа знаходиться у вкрай занедбаному стані. Вирішується питання щодо подальшого ефективного використання майна.
Матеріально-технічна база санаторію «Брусниця» через обмеження фінансування на утримання, ремонт та розвиток інфраструктури закладу з року в рік занепадає.
2013 року на підприємстві працювала, згідно зі штатним розкладом, 101 особа, а станом на 01.01.2021 залишилося лише 6 робітників.
Через відсутність бюджетного фінансування підприємство перебуває у стані цілковитої стагнації. На сьогодні підприємство не функціонує. Загальна заборгованість складає близько 500 тис грн. Вирішується питання щодо подальшого ефективного використання майна.
Будівлі перебувають у назадовільному стані. На території відсутнє освітлення, подекуди протікають дахи споруд. Стіни вкриті тріщинами, фасади руйнюються, дерева парку лікарні потребують санітарної чистки. При цьому комунальне підприємство знаходиться у житловій зоні міста.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Земельна ділянка, на якій розташована психіатрична лікарня, тривалий час слугує предметом зазіхань з боку представників бізнесу. Під час перевірки там були виявлені непоодинокі випадки самовільної забудови, а також заборгованості по оренді майна. Наразі договори оренди розірвані, заборгованості погашені.
Вирішується питання щодо поліпшення стану будівель та території, а також забезпечення матеріально-технічної бази лікарні.
Колись «Буковина-Фарм» було потужним прибутковим підприємством. Зараз воно перебуває у стані занепаду та не має конкурентної спроможності.
З 2015 року на розрахунковий рахунок ОКП «Буковина-Фарм» накладений арешт. Зараз триває перевірка підприємства, проте сума вже встановленого на сьогодні боргу складає понад 3,5 млн грн. Також зафіксовано хронічну збитковість підприємства. Вирішується питання щодо подальшої долі об’єкта.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами