Вже більше року у Чернівцях не можуть призначити генерального директора комунального некомерційного підприємства «Чернівецька обласна клінічна лікарня». Після оголошення обласною радою конкурсу на посаду гендиректора обласної лікарні, на цю посаду подали свої кандидатури четверо претендентів - Сергій Цинтар, Дмитро Домбровський, Сергій Бродовський та Віктор Дорош.
У березні минулого року під час засідання конкурсної комісії одному з кандидатів на цю посаду Віктору Дорошу стало зле і він помер у лікарні. Пізніше інший кандидат Сергій Бродовський зняв свою кандидатуру. В результаті переможцем конкурсу комісія визнала Сергія Цинтаря та рекомендувала обласній раді призначити його на посаду гендиректора КНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня», пише ІА АСС.
Проте, після цього рішення комісії ще один кандидат на посаду гендиректора обласної лікарні Дмитро Домбровський подав до суду. Він вимагав визнати протиправним та скасувати рішення конкурсної комісії Чернівецької обласної ради з проведення конкурсу на зайняття посади керівника КНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» в частині допуску Сергія Цинтаря та Сергія Бродовського до цього конкурсу.
Окрім скасування рішень конкурсної комісії, позивач просив зобов'язати цю комісію розглянути документи з урахуванням відповідності претендентів кваліфікаційним вимогам. Зауваження виникли щодо наявності у претендентів не менше 7 років стажу на керівних посадах обласного рівня. І суд прийняв рішення на користь заявника.
Отримуйте новини в Telegram
Потім було подібне рішення апеляційного суду і крапку у справі поставив Верховний суд України. Своєю постановою суд підтримав рішення судів першої та апеляційної інстанції, яким скасували допуск до конкурсу Сергія Бродовського та Сергія Цинтаря і визнання останнього переможцем цього конкурсу. Також суд зобов’язав конкурсну комісію Чернівецької обласної ради врахувати при допуску до конкурсу необхідність стажу роботи не менше 7 років на керівних посадах при розгляді документів Сергія Цинтаря та Сергія Бродовського на момент 4 березня 2020 року. Іншим пунктом суд зобов’язав комісію визнати переможцем конкурсу того претендента, який відповідає єдиним кваліфікаційним вимогам, в тому числі і щодо наявності у кандидатів стажу роботи на керівних посадах не менше 7 років.
Після оприлюднення цієї постанови Верховного суду України конкурсна комісія зібралася напередодні у приміщенні обласної ради на своє засідання, щоб виконати постанову суду. Як розповіла у коментарі кореспонденту ІА АСС депутатка обласної ради, лікарка-інфекціоніст обласної лікарні Ольга Кобевко, на це засідання двічі викликали працівників поліції.
«Першого разу, коли комісія захотіла вигнати журналістів зі свого засідання і нікому не надавала слово, то самі представники ЗМІ викликали поліцію. Іншого разу вже сама комісія викликала поліцію, щоб їх охороняли і нікого не допускали до проведення засідання. Коли поліція приїхала вперше, то комісія швидко оголосила перерву. А коли всі повірили, що збиратися сьогодні більше не будуть, то вони вирішили провести ще одне таємне засідання комісії і нікого на нього не допускали», - розповіла депутатка облради.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
За словами заступника голови обласної ради Михайла Павлюка, комісія почала поводити себе не зовсім законно і хотіла якось інакше трактувати рішення Верховного суду.
«Вважаю, що вчора відбулася кричуща неповага і до співробітників, і до депутатів обласної ради, і до журналістів з боку конкурсної комісії. Тому я втрутився у ситуацію. По-перше, вони почали оцінювати рішення Верховного суду, наскільки воно їх до чогось зобов’язує чи не зобов’язує. Хоча ж там наприкінці вказано, що це рішення є обов'язковим до виконання і оскарженню не підлягає. Потім комісія не надала слово юристам Чернівецької обласної ради, які мали пояснити, що з цим рішенням потрібно робити. Також комісія не надала слово депутатам, вигнали журналістів. Є всі підстави вважати, що на цьому засіданні мало бути вчинене якесь чергове правопорушення», - пояснює Михайло Павлюк.
За його словами, він попередив комісію про необхідність перенести засідання, щоб унеможливити можливі правопорушення. І голова комісії погодився на його пропозицію.
«Члени комісії самостійно прийняли рішення про перенесення засідання. Але потім я ще чув, що вони увечері знову збиралися. Мені насправді шкода таких людей. Обласна рада діяла і буде діяти в межах чинного законодавства. Тому толерувати і терпіти неповагу до депутатів, до журналістів, до Закону України, до рішень суду ми не будемо», - зазначив заступник голови обласної ради.
Михайло Павлюк повідомив, що найближчим часом обласна рада проведе додаткове службове розслідування щодо компетентності роботи цієї комісії, за результатами якого можуть прийняти рішення про її розпуск чи зміну її складу.
«В принципі, навіть рішення трьох судових інстанцій, які вказали на порушення комісії при допуску до участі в конкурсі Сергія Цинтаря може бути підставою для розпуску цієї комісії та формування нового її складу. Обласна рада буде робити все можливе, що є в нашій компетенції для того, щоб виконати рішення суду, провести чесний, прозорий конкурс та здійснити всі невідкладні дії, щоб новий менеджмент запрацював у обласній клінічній лікарні», - додав Михайло Павлюк.
Він вважає, що за кілька днів ситуація із проведенням конкурсу на посаду генерального директора обласної лікарні проясниться і процес буде заново запущений.
Водночас, член конкурсної комісії, депутат Чернівецької обласної ради Аурел Рошка заявив кореспонденту ІА АСС, що засідання конкурсної комісії напередодні все-таки відбулося і було прийняте рішення, яке найближчим часом мають оприлюднити.
«Вчорашнє засідання комісії відбулося. Вважаю, що воно було повністю легітимним. Це було після обіду, не увечері. На ньому ми обговорили необхідні питання, зокрема, і рішення Верховного суду України. Ми виконали розпорядження суду, яке мали виконати. Ми зважили на те, що було вказано у судовій постанові, ще раз оглянули документи і прийняли відповідне рішення», - сказав Аурел Рошка.
На уточнююче запитання журналіста, яке саме рішення прийняли на засіданні комісії, член комісії сказав:
«Це рішення є, його потім опублікують, рішення прийняли таке, яке вважали за потрібне кожен із членів комісії. Є секретар комісії, який, скоріш за все, ці документи буде здавати у канцелярію обласної ради і потім це рішення опублікують на сайті», - додав Аурел Рошка.
Водночас, голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко розповів кореспонденту ІА АСС, що дійсно рішення комісії є, його зареєстрували в апараті облради. Проте голова ради поки не бачив самого документу.
«Це рішення перебуває на розписі, я ще з ним не ознайомився. Але легітимність вчорашнього рішення конкурсної комісії будуть оцінювати юристи ради. Більше того, вчора я підписав розпорядження про переформатування цієї конкурсної комісії. Справа у тому, що у голови комісії (Олег Харабара, лікар-хірург обласної лікарні – ред.) є конфлікт інтересів. Адже, скажімо так, благополучна кар’єра голови комісії склалася після того, як керівником став визначений цією комісією переможець конкурсу Сергій Цинтар. Юридичний відділ надав мені таку інформацію, що це є прямий конфлікт інтересів. По-друге, один із працівників апарату обласної ради від сьогодні перебуває у відпустці, тому не зможе фізично виконувати обов’язки члена комісії. Через ці два фактори склад конкурсної комісії ми переформатували», - сказав Олексій Бойко.
За його словами, обласна рада направила лист до обласної лікарні, щоб та визначила іншого представника у цю комісію замість голови комісії Олега Харабари.
«Коли сформують новий склад комісії, вони продовжать роботу і прийматимуть законні рішення, які будуть обов’язкові до виконання», - додав керівник обласної ради.
Наскільки легітимним буде прийняте напередодні рішення конкурсної комісії, визначатимуть юристи. Проте, голова облради вважає, що коли є прямий конфлікт інтересів, комісія в такому разі не повинна засідати і приймати жодних рішень.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами