У селі Дорошівці, що на Буковині, у річку Дністер випустили дві тисячі мальків стерляді прісноводної, яка занесена до Червоної книги України.
Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на пресслужбe Чернівецької обласної військової адміністрації.
«У басейн Середнього Дністра випустили 2 тисячі мальків стерляді прісноводної. Цей вид риб охороняється Червоною книгою України, Бернською та Боннською конвенціями, CITES, Червоним списком МСОП та Європейським червоним списком», - йдеться у повідомленні.
Дивіться нас на YouTube
Мальків випустили на річці Дністер у селі Дорошівці в Чернівецькій області. В обласній адміністрації зазначають, що таке штучне розведення стерляді важливе, адже через будівництво і роботу гідроелектростанцій на Дністрі популяції втратили можливість до міграції, обміну генетичним матеріалом і загалом підтримки гомеостазу.
Мальки, яких запустили у Дністер, були вирощені на базі фермерського господарства «Ішхан». Співробітники Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету з природних умов вилучили плідники стерляді прісноводної – згідно з програмою науково-дослідних робіт «Науково-біологічне обґрунтування здійснення штучного розведення стерляді (Acipenser ruthenus Linnaeus, 1758) дністровської популяції», за погодженням з Національною комісією з питань Червоної книги України.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Стерлядь прісноводна належить до риб родини Осетрових. Раніше стерлядь була поширена у притоках та великих річках України і була об'єктом промислового рибальства. Інтенсивний вилов цього виду риб призвів до зменшення географії його ареалу та різкого скорочення популяцій.
В Україні популяції стерляді у невеликій кількості залишились в пониззі Дунаю, в басейні Середнього та Верхнього Дністра та дуже рідко зустрічаються в басейні Дніпра.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами