У Клішківецькому лісопромисловому цеху ДП «Хотинський лісгосп» відбулася зустріч керівництва та спеціалістів районного центру зайнятості із безробітними та представниками ЗМІ. Одним із ключових було питання працевлаштування учасників АТО.
Як пишуть Хотинські вісті, рік тому із зони АТО повернувся полянець Микола Сковородін і одразу ж почав учитися жити на мирній території.
– Знайти роботу в наш час складно, але жити за щось треба, тож звернувся за допомогою до центру зайнятості, – розповідає колишній військовослужбовець. – Спеціалісти центру запропонували кілька вакансій. Вирішив спробувати себе на роботі у Клішківецькому лісопромисловому цеху ДП «Хотинський лісгосп». З’ясувалося, що згодом тут мала з’явитися вакансія токаря, тож спеціалісти служби зайнятості спрямували мене на навчання до Одеського центру професійно-технічної освіти, де за півроку здобув відповідну професію. Тепер працюю. І робота і оплата повністю влаштовують.
За словами директора Хотинського районного центру зайнятості Ігоря Хомича, з початку першої хвилі демобілізації до очолюваної ним служби звернулися 107 військовослужбовців і учасників АТО. Цьогоріч знайшли роботу семеро з них.
– Під час підбору роботи для учасників бойових дій виникає низка проблем. Насамперед – обмежена кількість підходящих вакансій. Пропоновані роботодавцями розміри зарплат не відповідають рівню тих, які демобілізовані отримували під час проходження військової служби. Водночас, за законом, маємо пропонувати роботу з оплатою, не нижчою за середній заробіток на попередньому місці роботи. До того ж, воїни, котрі повернулися з гарячих точок – особлива категорія на ринку праці. У них часто виникають складнощі з адаптацією, більшості важко повернутися в соціум. Тому надання соціальних послуг демобілізованим учасникам АТО залишається пріоритетним в роботі служби зайнятості. Спеціалісти служби проводять різноманітні мотиваційні тренінги, консультації, семінари. Пропонують, пройти перекваліфікацію, отримати нову спеціальність.
А от каплівчанину Івану Костенюку, який має професію техніка лісового господарства, а за другою освітою – еколог навколишнього середовища та лісозбалансування, перекваліфіковуватися не було потреби. Торік у серпні він повернувся зі сходу, де захищав суверенітет України, став на облік в центрі зайнятості, і вже у вересні влаштувався інженером в лісовий відділ ДП «Хотинський лісгосп». Вважає, що йому неабияк пощастило, адже має роботу за фахом і до душі.
– ДП «Хотинський лісгосп» тісно співпрацює із районною службою зайнятості, – зауважує І. Хомич. – Наприклад, від початку цього року за поданими вакансіями службою зайнятості укомплектовано 16 робочих місць на цьому підприємстві. Це переважно лісогосподарські робітники та лісоруби.
Проте нині на ринку праці все частіше виникає потреба не просто у робочій силі, а в кваліфікованих працівниках, які володіють сучасними технологіями. Тож навчання безробітних під конкретне замовлення роботодавців, яке пропонує служба зайнятості тим, хто перебуває на обліку, дозволяє пришвидшити процес укомплектування вільних робочих місць та вигідне і для працедавців, і для претендентів на працевлаштування.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами