У музеї народної архітектури та побуту за 30 років існування не збудували жодного нового експонату і не ремонтували ті, що є.
Нині музей існує лише на 25% своїх можливостей , каже Віра Китайгородська, начальник управління культури Чернівецької ОДА. Як запрацювати закладу на повну потужність, знає новопризначений директор Іван Пілат. Однак цього року він не будуватиме нових об`єктів, а намагатиметься зберегти ті, які є.
«Мої плани на найближчий час – нічого нового не будувати, а зберегти наявні експозиції. На жаль, деякі об`єкти в жахливому стані. Наприклад, якщо не перекрити стріху Заставнівської хати та стодоли багача, вони можуть до весни розвалитися, - констатує Іван Пілат, директор обласного музею народної архітектури та побуту. – Наразі коштів на ремонт немає. До того ж, в Україні важко знайти спеціалістів, які можуть автентично відновлювати експонати. Це специфічна і складна робота».
Читайте ще: У Чернівцях, в музеї під відкритим небом відбулось історичне свято, присвячене вікінгам
Іван Пілат обіцяє: розвалитися стареньким хатам не дасть. А по допомогу на їх ремонту та реконструкції звертатиметься до депутатів усіх рівнів.
«У нашому музеї немає жодної гуцульської хати, - продовжує Іван Васильович. – Наразі працюємо над тим, аби розбудувати експозицію Прикарпаття. Музей має стати живим, зрозуміли і цікавим для кожного».
Цього року з обласного бюджету на музей народної архітектури та побуту виділили 2 млн. 300 тис. грн. Цих коштів вистачає лише на заробітну плату працівникам та оплату комунальних послуг.
Вам буде цікаво: У музеї просто неба відгуляли буковинське весілля
Поповнювати бюджет музею адміністрація планує за рахунок проведення культурно-етнографічних заходів. Зокрема, 1 жовтня запрошують на обласне фольклорно-етнографічне свято «Осінь весільна».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами