Ленківці – село у Дністровському районі Чернівецької області. Станом на 15 серпня у населеному пункті, який має 45 квадратних кілометрів площі та 991 двір, проживає понад дві тисячі людей.
Серед мешканців майже 300 – пенсіонери, з яких ще близько 70 не можуть пересуватись самостійно або роблять це дуже повільно, пише Медіа агентство АСС.
Раніше у селі на відділенні Укрпошти працювало п’ятеро людей. Проте під час першого скорочення їх залишилось четверо, а потім знову скорочення. Дотепер у селі було троє працівників, але 30 червня звільнили двох з них, третя - Інна Рибак - пішла самостійно, адже не уявляла, як буде справлятись з таким обсягом роботи:
«Я інвалід третьої групи, тому можу працювати лише на ставку 0,75. Якби я залишилась сама, як мені запропонували, працювала б на цілу ставку, а це не можливо згідно з медичними показниками. Але не лише у цьому причина. Як це: одна людина і виконує обов’язки десятьох – і листоноші, і керівника, і оператора, і прибиральника?».
Отримуйте новини в Telegram
Зокрема, на місце скорочених жінок поклали Володимира, мешканця Кельменців. Сьогодні чоловік працює одразу на два населених пункти, у Ленківці приїжджає три рази на тиждень на чотири години – у вівторок, четвер та суботу.
«По розпорядку в мене чотири години роботи, якщо за цей час не встигаю видати всім кошти та газети – зобов’язаний сидіти далі. Обійти всі двори, аби видати кожній людині те, що їй потрібно, я не в змозі. Розумієте, чуже село, я людей не знаю, та й за декілька годин всі хати не обійдеш», - коментує Володимир.
Про пересувну пошту в Ленківцях розповів місцевий активіст Віктор Володимирович:
«Приїжджала до нас машина, проте працівники скидали все на купу, люди у тому рилися та шукали все самостійно. З цим ще може розібратися молодь, а старенькій бабусі як в тій купі шукати свою платіжку?»
Відтепер пенсії потрібно забирати самостійно, приходячи до відділення, але мешканці обурені, оскільки не всі можуть безперешкодно пересуватися. Деколи людям доводиться проходити по 5-6 кілометрів до пошти.
«У нас була справжня «пересувна пошта», коли листоноші розносили все по хатах, а зараз вона стаціонарна – від стола до стола. Люди самі беруть собі газети, платіжки, квитанції. Уявіть, як пенсіонерам з цим розбиратись. Для того, щоб платити за комунальні або інші платежі, деколи в пару копійок, доводиться їздити у Кельменці, витрачати час та сили, а також кошти», - розповів пенсіонер Фівка Микола Іванович.
Ленківці – досить велике село. Раніше тут була лікарня, аптека, проте згодом все це зачинили. Пошта, як кажуть мешканці, була єдиним шматочком цивілізації у цьому населеному пункті:
Медіа агентство АСС є в Instagram
«Сумно, адже село вимирає. За три покоління кількість дітей тут зменшилась втричі. Молодь, яка їде навчатись у міста, більше сюди й не повертається. Роботи мало, розваг мало. Пошта була останнім шматком цивілізації. Тепер ні новини актуальні не можемо почитати, ні гроші без проблем отримати», - розповів пенсіонер Петро Іванович Рудий.
Староста Ленковецького старостинського округу Андрій Гречаний розповів, що активісти села організувалися та зібрали 779 підписів про те, щоб листонош повернули. Звернення спочатку надіслали у Чернівці, а потім у Київ, до гендиректора Укрпошти, проте чіткої відповіді не отримали:
«Нам пояснили, що по всій країні провели реорганізацію, зокрема скоротили працівників поштового відділення, аби модернізувати всі процеси. Своєю чергою вони пообіцяли, що будуть ставити термінали, у гірські райони закуповувати квадроцикли тощо. Проте маломобільним людям це не допоможе».
Також люди звернулись за підтримкою до Національної спілки журналістів України. 15 серпня журналісти зустрілись із мешканцями села та обговорили проблему.
Журналісти МА АСС й надалі працюватимуть над висвітленням та вирішенням проблеми.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами