У Новоселиці і селах громади цьогоріч заборонили феєрверки. Виконком міськради прийняв рішення "Про заборону застосування піротехнічних засобів на період святкування Новорічних та Різдвяних свят в Новоселицькій ОТГ ", яке розміщено на сайті громади, пише Район-ІНФО.
Феєрверки заборонили з 18.12.2019 р. по 21.01.2020 р. на Центральній площі, вулицях міста Новоселиця, селах Новоселицької ОТГ та місцях масового скупчення громадян.
У Чернівцях петарди та феєрверки вже почали використовувати, особливо - у спальних мікрорайонах міста. Хоча у Чернівцях використання піротехнічних засобів офіційно заборонили ще у 2015 році до завершення АТО.
Торік депутати Чернівецької міськради рекомендували Головному управлінню Національної поліції в Чернівецькій області, Управлінню патрульної поліції в м. Чернівцях вжити заходів щодо посилення контролю за дотриманням вимог розпорядження Чернівецького міського голови «Про додаткові заходи безпеки», а також за порядком виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів та дотриманням вимог нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму і правил додержання тиші в населених пунктах, відповідальність за недотримання яких передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Підприємцям всіх форм власності та громадянам рекомендовано забезпечити виконання вимог щодо заборони використання піротехнічних засобів (феєрверків) на території міста до моменту завершення антитерористичної операції.
Як повідомили у Патрульній поліції області, для збуту піротехнічних виробів необхідні відповідні документи. Кожен товар має бути сертифікований і відповідати вимогам безпеки. Продавати і використовувати піротехніку без такого сертифікату заборонено.
До кожного піротехнічного засобу у продавця обов’язково має бути інструкція, а на продукції має бути зазначена дата виготовлення та термін придатності.
Продавець повинен мати свідоцтво про проходження спецпідготовки та допуску до роботи з піротехнічними виробами.
Категорично заборонена реалізація будь-яких піротехнічних засобів особам віком до 18 років
Усі види піротехніки призначені тільки для використання на вулиці.
Згідно статті 195-6 КУпАП порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів - тягне за собою накладення штрафу у сумі від 595 до 1700 гривень з конфіскацією піротехнічних засобів.
В Управлінні ДСНС у Чернівецькій області попереджають, що під час свят трапляються випадки, коли люди травмуються внаслідок неправильного використання піротехнічних засобів.
Так, у березні цього року на Буковині петарда розірвалася у чоловіка просто у руках, внаслідок чого він потрапив до лікарні з пораненням обличчя.
Основними складовими феєрверка є корпус, заряди, піроелементи у вигляді зірочок, факелів, пігулок, із світловими, звуковими і димовими піротехнічними сумішами і засіб запалювання. При горінні піротехнічні суміші набирають високу температуру (до 3000° С.) Щороку збільшується кількість людей, які травмуються під час користування піротехнічними виробами.
Щоб цього не трапилося, потрібно дотримуватися правил пожежної безпеки під час користування піротехнічними виробами. Спочатку необхідно вибрати місце для феєрверку. В ідеальному випадку це повинна бути велика відкрита територія – двір або галявина, вільна від дерев і будівель. Необхідно уважно оглянути обране місце: чи немає поблизу будинків (в радіусі 50 метрів), автотранспорту чи гаражів. Якщо феєрверк проводиться за містом, там не повинно бути сухої трави або сіна, тобто того, що може зайнятися від випадкового потрапляння іскор.
Потрібно визначити, де перебуватимуть глядачі. Їм потрібно забезпечити відповідне місце для огляду і безпеку, а для цього необхідно відвести місце за 15-20 метрів від пускового майданчика феєрверка.
При купівлі піротехнічних виробів обов’язково ознайомтеся з інструкцією, яка повинна бути на кожному виробі. Якщо її немає, то виріб не сертифікований і ним користуватися небезпечно. Потрібно перевірити термін зберігання виробу: його встановлює виробник і ніхто не може його продовжити. Також слід подивитися, чи не пошкоджена упаковка виробу, чи не має пошкоджень сам виріб. Запуск петард, феєрверків, ракет забороняється проводити в середині приміщення, з балконів та поблизу житлових будівель, новорічних ялинок. Місце повинно відповідати вимогам виробника, що вказані на виробі.
Читайте також: На Буковині жінка травмувалася внаслідок вибуху газової плити
Продаж піротехнічних виробів дозволяється лише в спеціалізованих магазинах.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами