Ці заклади освіти або ж не мають укриттів як таких, через те, що планами не передбачені цокольні або ж підвальні приміщення, які можна облаштувати під найпростіші укриття, або ж ті приміщення є невеликої площі та відповідно їх неможливо експлуатувати для того, щоб забезпечити безпеку дітям.
Про це на брифінгу за результатами перевірки у навчальних закладах повідомила Ірина Ткачук, очільниця міського управління освіти, пише Медіа агентство АСС.
Проте, як зазначила посадовиця, по 6 садочкам наразі розглядається питання підписання угод з установами, суб'єктами, організаціями, що знаходяться неподалік, які мають укриття та відстань до яких дозволяє евакуювати туди дітей у разі повітряної тривоги у місті. Адже за рекомендаціями МОН, відстань від садочків то таких укриттів має бути до 100 метрів.
«Станом на сьогодні у Чернівцях функціонує 25 садочків, 18 додатково закриті на щорічні профілактичні роботи до 10 серпня й ще 9 наразі приймають внутрішньопереміщених осіб. За рекомендаціями Міністерства освіти і науки України, кількість дітей у групах на сьогодні є обмеженою, через фізичну спроможність працівників закладу евакуювати діток у випадку оголошення повітряної тривоги у Чернівцях», - розповіла Ткачук.
За її словами, у такому випадку є два підходи:
- У тому випадку, коли укриття є у приміщенні, де безпосередньо знаходяться діти, то рекомендовано, щоб наповнюваність групи складала 15-20 дітей
- Коли ж до укриття потрібно вийти з приміщення, в такому випадку кількість дітей у групах рекомендована 10-15 осіб.
Саме тому під час воєнного стану є суттєве обмеження за кількістю дітей у групах.
«Проводячи моніторинг роботи дошкільних закладів у інших обласних центрах країни, з'ясувалося, що фактично всі міста приймають дітей, виключно тоді, коли двоє батьків є офіційно працевлаштовані або ж сплачують податки. Саме тому було розроблено проєкт наказу, який і ширився мережею. Але оскільки ми зустрілися із суттєвим спротивом від батьків, які зазначають, що багато хто з них не в змозі з різних причин надати таку довідку, то ми вирішили скасувати наразі таку умову для відвідування дітьми садочка», - наголосила посадовиця.
Наразі закриваються такі заклади дошкільної освіти: №9, №14, №18, №26, №39, №43, №46, №50, №52.
А також є 6 садків, які наразі укладають угоди з приводу укриттів, які знаходяться неподалік. Ті заклади, які укладуть таку угоду працюватимуть неповний робочий день. Адже, за словами посадовиці, якщо діти, до прикладу, сплять, то працівники закладу фізично не зможуть оперативно евакуювати діток до укриття. Саме тому у таких садочках буде скорочена тривалість робочого дня. За таким графіком працюватимуть садочки №8, №19, №23, №24, №42, №48.
«Загалом у садках, які зачиняються є близько 500 діток, які повинні будуть перейти в інші дошкільні заклади. Ті заклади освіти, які закриваються, будуть переведені на простій, але працівниками виплачуватимуть зарплатню у розмірі середнього заробітку. Проте для того, щоб не було несправедливості, коли одні садки працюють, а інше ні, то ті працівники, заклади яких знаходяться на простої, працюватимуть із внутрішньопереміщеними особами», - розповіла освітянка.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами