Українці відтепер мають змогу їздити в Румунію без віз. Із середини травня вступила в силу угода про малий прикордонний рух. ЇЇ ще в жовтні 2014 року підписали прем’єр - міністри України та Румунії. Кому саме видаватимуть спеціальний дозвіл, який замінить візу, і чи існуватимуть якісь обмеження – в сюжеті.
Євгеній Василаш, мешканець с. Горбівці: «Кілометр з половиною і то вже кордон там».
Мешканець села Горбівці, що на Буковині показує: до кордону з Румунією, рукою подати. Саме тому більшість його односельчан у сусідній державі мають родичів та друзів. Аби поїхати до них досі потрібно було оформляти візу. Це забирало багато часу.
Євгеній Василаш, мешканець с. Горбівці «Зараз буде рік, як мого сина привезли вже мертвого з Луганська. І хотів би я, щоб поїхав у Ромунію без ніякого віза, щоб так мене пустили. Щоб я поговорив з родичами. Не мали візу, та й не могли приїхати. Не мали, як кажуть по - румунськи, камари – візу».
Тепер, аби поїхати у Румунію нашому герою оформляти візу не доведеться.
Роман Марцинюк, заступник начальника відділу Чернівецького прикордонного загону: «У зв’язку з набуттям чинності угоди про місцевий прикордонний рух, яка була підписана в 2014 році, вона вступає в силу з 14 травня 2015 року жителі. Які проживають від 30 до 50 кілометрів від державного кордону – жителі прикордонних районів мають право при наявності закордонного паспорта і дозволу, який дає право перетинати державний кордон без візи, мають право перетинати державний кордон в Румунію».
Всі ці буковинці, які зібралися біля консульства, мають родичів у Румунії. Тож поспішили принести документи, аби якнайшвидше оформити дозвіл. Та виявилось, що угоду ратифіковано, а документи для його оформлення у Генеральному консульстві Румунії не приймають.
Вероніка Шелевер, буковинка: «Сказали, що тільки наказ написали, а ще потрібно відробляти щось. Ось щойно говорив».
Працівники консульства наших журналістів запевнили, як тільки владнають технічні питання, документи прийматимуть. Розповіли, які саме потрібно підготувати, аби отримати дозвіл малого прикордонного руху.
Елеонора Молдован, генеральний консул Румунії в Чернівцях: «Заява, яка заповнюється в нашому консульстві, це 1 аркуш паперу. Де потрібно вказати особисті дані та ціль поїздки. Наступні документи – одна фотографі, 2 закордонні паспорти, копії зняти, особливо цікавить прописка».
Отримати дозвіл зможуть тільки ті, хто офіційно зареєстрований у прикордонній зоні не менше 3 років.
Елеонора Молдован, генеральний консул Румунії в Чернівцях: «І 3-й документ – той, який підтверджує наявність контактів у Румунії. Якщо є якесь свідоцтво про одруження, або якесь старе свідоцтво, яке підвереджує наявність родинних чи якихось зв’язків, то можна подати ці документи. Якщо є якась угода, яка стосується партнерських, культурних, комерційних, чи іншого роду діяльності також можна представити у консульстві».
Якщо таких документів немає, у декларації потрібно буде вказати прізвище та адресу проживання партнера або ж родича з сусідньої країни. Чекати відповідь від консульства доведеться протягом 60 діб. На відміну від віз, оформлення дозволу безкоштовне, воно дозволить перебувати в Румунії протягом 90 днів. А скористатись цим правом можна буде 5 років.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами