Художниця Людмила Кубай чи не вперше в Україні створює цілий цикл картин на тему народних ремесел.
В Учбово-методичному Центрі культури Буковини розповідають, що ідея такої виставки зародилася з початком війни в Україні. Виставка “Життєдайні джерела” відкрилася в учбово-методичному центрі культури Буковини (вул. Й. Главки, 1-а) в рамках культурно-мистецької акції «Обмінні виставки між областями України». І триватиме місяць.
Людмила Кубай - львів’янка, яка нині мешкає у столиці. Вона вирішила увіковічити народні ремесла на своїх картинах. Як пишуть писанки, вишивають, різьблять по дереву, ліплять із глини… - все це вона зображує на своїх полотнах. Персональна виставка Людмили Кубай мандрує зараз Україною і добралася до Чернівців. Музичною родзинкою на відкритті виставки став виступ гурту “Слови” (Віктор Перепелюк, кобза та Юрій Пасічник, флейта). Музиканти зіграли для відвідувачів авторські та народні композиції.
Художниця народилася у місті Самбір Львівської області. Навчалася у Вижницькому училищі прикладного мистецтва, згодом у Московському та Київському університетах мистецтв. З 1978 року живе і працює у Києві. Викладач Київської дитячої академії мистецтв.
«Ідея зробити цикл картин «Народні ремесла» виникла у 2014 році,- каже художниця. – Коли Росія анексувала Крим і розпочала війну з Україною, мені стало дуже боляче за мою країну… Не хотілося, щоб Україна втрачала хоч щось. Так я вирішила показати людям всі народні ремесла, показати те, що є наше, українське. І це свого роду популяризація цих ремесел, які повинні жити і не зникати. Цей цикл я продовжую, але, на жаль, до цієї виставки не встигла завершити картину про створення народного костюма".
Одну зі своїх робіт, на якій зображено різьблення по дереву, художниця подарувала директору учбово-методичного центру культури Буковини Миколі Шкрібляку, адже Микола Миколайович належить до відомої в Україні родини Шкрібляків, які є різьбярами на дереві. Навзаєм художниця отримала сувеніри від центру.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами