У Києві відбулась презентація Концепції вдосконалення юридичної освіти, яка передбачає введення єдиного кваліфікаційного іспиту для всіх правників.
“Зараз ми повинні налагодити нормальне життя нашої країни. Це можливо тільки тоді, коли в нас буде справедливе правосуддя і буде реально забезпечено верховенство права. Якщо визначати пріоритети – це одне з першорядних завдань, і його неможливо здійснити без нової якості правничої освіти”, - наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Концепція вдосконалення юридичної освіти містить ряд запропонованих нововведень, зокрема, запровадження єдиного кваліфікаційного іспиту для всіх здобувачів юридичної освіти. Передбачається, що лише після успішного зовнішнього оцінювання майбутній юрист зможе отримати диплом магістра.
Читайте також: Справжня революція в українській освіті. Українські університети запускають онлайн-курси Гарварда і Стенфорда
Адміністрування цього іспиту автори проекту Концепції пропонують здійснювати спеціальній державній правничій екзаменаційній комісії, що формуватиметься як незалежний колегіальний орган. До її складу пропонується залучити представників правничих професій, Міністерства освіти і науки та Міністерства юстиції, а також представників академічного самоврядування правничих шкіл.
Також Концепція містить вимогу до університетів з обмеження методики “постатейного відтворення нормативно-правових актів як таку, що негативно впливає на набуття студентами правничих аналітичних навичок”.
Окремо в тексті проекту Концепції підкреслено важливість практичної підготовки студента, зазначається, що навіть поза практикою – безпосередньо в навчальний процес – потрібно максимально вводити практичні завдання, пише "osvita.ua".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами