За інформацією Державної санітарно-епідеміологічної служби України, перші повідомлення про спалахи хвороби, викликаної вірусом Зіка, поступили з Тихоокеанского регіону в 2007 і 2013 роках, а також в 2015 році із Америки і Африки.
Крім того, більш ніж в 13 країнах Північної и Південної Америки були зареєстровані окремі випадки інфікування вірусом Зіка.
В 2016 році вірус почав поширюватись дуже швидко. На даний час випадки зараження були зареєстровані у 23 країнах і може поширитись по всьому світі. У зв’язку з швидким поширенням вірусу 01 лютого 2016 року Комітет з надзвичайних ситуацій Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (далі-ВООЗ) оголосив, що ситуація, що склалася у Бразилії та Французькій Полінезії в 2014 році, є надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я, що має міжнародне значення.
Хвороба, спричинена вірусом Зіка – це арбовірусна інфекція, що передається комарами роду Aedes. Захворювання зазвичай перебігає легко, у формі гарячки з висипанням, кон’юнктивітом, міальгією та іншими неспецифічними симптомами, що тривають від 2 до 7 днів.
За даними Українського науково-дослідного протичумного інституту ім. І.І. Мечнікова МОЗ України, фауна України нараховує 32 види кровосисних комарів роду Aedes. На сьогодні достовірно відомо про можливість переносу вірусу Зіка комарами Aedes aegypti та Aedes albopictus завдяки їх широкому розповсюдженню та високій чисельності у регіонах з тропічним та субтропічним кліматом. В Україні види комарів Aedes aegypti та Aedes albopictus – відсутні.
Найближчі до України країни, де встановлена наявність Aedes aegypti та Aedes albopictus це: Грузія, Болгарія, Туреччина та Греція.
ВООЗ не рекомендує вводити обмеження на поїздки та торгівлю з країнами, де відбувається передача вірусу Зіка. Одночаснотривають дослідження потенційного зв’язку між вірусом Зіка у вагітних жінок і мікроцефалією у народжених ними дітей. До появи додаткових даних вагітні жінки повинні проявляти особливу обачність при захисті від укусів під час відвідування країн, де відбувається передача вірусу Зіка, або, без крайньої необхідності, утримуватись від поїздок до країн Латинської Америки до стабілізації епідемічної ситуації в регіоні.
В ендемічних країнах профілактика й контроль захворюваності базуються на зменшенні чисельності комарів шляхом усунення їх джерела і зниженні ймовірності контакту людей з комарами. Для цього можна використовувати репеленти, носити одяг (бажано світлих тонів), що закриває як можна більшу частину тіла, застосовувати фізичні бар'єри, такі як сітки, закриті двері й вікна, а також протимоскітний полог для сну.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами