Відтепер працівники кримінально-виконавчої інспекції, окрім контролю за засудженими, будуть ще й збирати матеріали про них для досудового слідства. Інформація ця буде мати лише рекомендаційних характер, кажуть правоохоронці, але зможе допомогти суддям краще зрозуміти особисті проблеми підозрюваного, а отже, розібрати кожен випадок як особливий.
За статистикою, у європейських країнах, співвідношення правопорушників у тюрмах та тих, які відбувають покарання на волі – складає один до трьох. А в Україні таке відношення – один до одного. Аби цю ситуацію змінити, допомогти людині виправитися та зберегти кошти держави на утримання злочинця за ґратами – треба міняти систему.
Костянтин Савка, заступник начальника міського відділу кримінально-виконавчої інспекції: «Ми вивчаємо від народження і до скоєння особою правопорушення. Подаємо формацію, щодо умов його проживання, може в нього якісь проблеми, фінансові, чи будь-якого характеру»
І саме на підставі таких матеріалів суд вирішуватиме, чи справді людину змінить лише ув’язнення, чи перевиховуватиметься злочинець у домашніх умовах, що, стверджують фахівці, є більш дієвим.
Костянтин Савка, заступник начальника міського відділу кримінально-виконавчої інспекції: «В суспільстві легше перевиховати, якщо людину ізолювати – то втрачаються всі позитивні якості, навіть сімейний вплив, вплив колективу на роботі»
Але, зауважують правоохоронці, тепер їхня служба матиме не лише більше роботи, але й відповідальності, адже позитивна характеристика вимагає такого ж результату від підозрюваного. Тому для додаткового контролю та збору інформації, новоспечену службу пробації чекає розширення.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами