Аби спростувати його, підібрали можливі варіанти бюджетних поїздок до Європи. За планом, жодної підготовки до подорожі не було проведено, тобто усе цілком спонтанно, без попередніх бронювань, а час на поїздку − тиждень.
Читати ще: Відпустки тривають. Пам'ятка для українських туристів
Ультрабюджетний варіант
Бюджет: до 100 євро
Куди їхати: Польща, Чехія або Балкани
Здавалося б, куди можна поїхати, якщо у тебе в кишені всього 100 євро чи навіть менше? Але насправді усе залежить від фантазії. А ще від готовності відмовитися від комфорту і зручності, звісно.
Потрібно розуміти, що з таким бюджетом не можна розраховувати на спонтанні перельоти чи навіть на рейсові автобуси між країнами. Чи не єдиний спосіб пересування − автостоп. Недавно двоє українських дівчат-автостоперок розповідали нам про свій досвід та ділилися корисними лайфками − цей матеріал буде корисним для усіх, хто планує подорож попутками.
Також варто усвідомлювати, що з бюджетом в 100 євро не розкошелитися на ночівлі в готелях і навіть більшість хостелів будуть занадто дорогими. Найкращий варіант для ультрабюджетного туриста — сервіс каучсерфінг, який дає можливість не тільки переночувати безпластно, але й дізнатися про місто безпосередньо від його жителя.
Ще один важливий пункт − їжа. Її теж бажано закупити раніше, ще в Україні. Принаймні, якісь батончики та каші на сніданок. Подорож автостопом не передбачає нормований графік, тому потрібно завжди мати під рукою хоч якийсь снек.
Чи реально з таким бюджетом їздити тиждень Європою? Так, але для подорожі краще обирати дешевші країни, як-от Польща чи Чехія. Якщо хочеться чогось оригінальнішого, варто поїхати на Балкани. Туди не так швидко дістатися автостопом, але якщо подорож спланувати хоча б за місяць-два, можна “зловити” квиток на літак з Будапешта у будь-яку столицю колишньої Югославської республіки за 10 євро в один бік − це якраз те, що треба.
Зрештою, по самих Балканах теж не надто легко «стопити» (виняток Албанія), адже місцеві не надто прихильно ставляться до чужинців-автостоперів. Ще однією проблемою автостопу на Балканах є поганий рівень володіння англійською мовою місцевим населенням, що ускладнює процес комунікації між водієм та пасажиром. Водночас, це регіон з доступними цінами, неповторною природою та різноманітними архітектурними пам’ятками. Тут можна потрапити як в гори, так і позасмагати на пляжах.
Бюджет: до 170 євро
Куди їхати: Угорщина, Словаччина, країни Балтії, Греція
Тижнева поїздка з лімітом в 170 євро передбачає майже такі ж умови, як і попередній варіант. З єдиною суттєвою відмінністю − можна або їздити автобусами, або ночувати в хостелах. Оскільки бюджет на день складає 25 євро, то і дозволити собі можна більше.
Якщо влітку хочеться втекти від спеки і поїхати в більш прохолодні країни, то варіантом бюджетної подорожі може бути Балтія. За тиждень можна легко побувати і в Литві, і в Латвії, і в Естонії, причому ціни на ночівлі в кожній з цих країн цілком прийнятні для бюджетного туриста. До того ж, відстані між містами невеликі, а отже і автобусні квитки коштують не дорого, що теж є безумовним плюсом.
З невеликих мінусів − добиратися до країн Балтії доведеться через Білорусь, де напрочуд складно визначати орієнтовний час, необхідний для автостопу. Може пощастити − перша ж машина довезе до кордону з Литвою, а можна їхати через Білорусь на дюжині попуток, витративши більше доби. Якщо є час запланувати поїздку, то з Києва можна бюджетно долетіти до Вільнюса або Талліна, що значно полегшить життя.
Варіант в іншому напрямку − Греція. Це, по суті, продовження подорожі Балканами, але треба розуміти, що Греція потребує часу та уваги. Там недостатньо провести один чи два дні, а цілком реально “зависнути” навіть на весь тиждень. Лише в Афінах можна провести декілька днів, для того, щоб обійти усі визначні античні місця.
Знаменитий театр в Дельфі хоч і знаходиться неподалік від Афін, але на нього теж варто виділити увесь день. В іншу сторону від столиці знаходиться ще одна антична пам’ятка − храм Посейдона, який розташований на мисі Суніон. І це лише декілька з тих місць, які обов’язкові для відвідин в Греції. Тому, їдучи туди, варто грамотно і правильно спланувати час, а заодно вивчити, коли і як працюють різноманітні місцеві магазини.
Можна поїхати також не так далеко від України − в Угорщину чи Словаччину. І якщо в Братиславі усі цікаві точки можна обійти за один день, то в Будапешт обов’язково варто заїхати на декілька днів. По-перше, для того, аби прокататися по Дунаю.
Столиця Угорщини в цьому плані − одне з найкращих міст Європи, оскільки є чотири річкових трамваїв, які об’їжджають увесь центр. Ціна одноразового проїзду − 35 гривень. Вигідніше купляти проїзний на добу за 165 гривень. По-друге, в Будапешті не можна оминути будівлю угорського парламенту, а окремо треба завітати в замок Буда і піднятися на Цитадель. Відвідини купалень Сечені обов’язкове навіть для бюджетного туриста.
Трохи витратніший бюджетний варіант
Бюджет: до 250 євро
Куди їхати: Німеччина та країни Бенілюксу
Найвитратніший з трьох бюджетних варіантів, обираючи який, можна дозволити собі як подорож автобусами чи поїздами, так і ночівлі, наприклад, в бюджетних готелях. Бюджет на день перевищує позначку в 30 євро, а це уже цілком прийнятна сума.
Чому вибір у цій категорії падає на Німеччину та країни Бенілюксу (Бельгія, Нідерланди, Люксембург). Сюди найпростіше (відносно) дістатися, а визначних місць якраз достатньо для тижневої подорожі.
Як доїжджати? Найлегший варіант − через Польщу. Спершу на поїзді до Перемишля, потім до Кракова чи Познаня, звідки до Берліна. У Німеччині можна їхати в будь-які міста, куди дозволяє фантазія. Головне, аби вони були розташовані на Північному-Заході, тобто таким чином ти продовжуватимеш маршрут до країн Бенілюксу. Оптимальний маршрут − Гамбург і Бремен, після чого два-три дні в Амстердамі та Брюсселі, а назад до Берліна через Кельн.
При такій великій кількості міст, кожному з них не вдасться виділити більше дня, а якщо захочеться − програму можна скоротити. Наприклад, оминути Бремен та Кельн, відповідно на інші чотири міста залишиться більше часу.
Джерело: inspired.com.ua