Історія заповідника нараховує понад 100 років. Асканія-Нова вважається найбільшим у Європі заповідним степом. Дикий степ вражає різноманіттям запахів та буянням трав. Це не дивно, адже на території нараховують близько 500 видів рослин.

Серед різнобавного моря 13 видів рослин, 3 види грибів та 4 лишайників занесені до Червоної книги України.

На території заповідника є зоопарк, де можна зустріти тварин майже з усього світу і ботанічний сад, де ростуть дерева та кущі усіх кліматичних зон Землі.

Національний парк Подільські товтри пишається унікальним природним явищем, якому не має аналогів в усьому світі. Товтри (залишки узбережних рифів) унікальні своєю геологічною будовою, яка невластива для цього регіону України. Вони підіймають на 400 метрів над рівнем моря.

Подільські товтри - найбільший парк в Україні, загальна площа території парку 261316 гектарів.

Національний парк на Хмельниччині багатий на флору і фауну. Старі ліси та наявність печер роблять це місце привабливим для хижих птахів та звірів. 60 видів росли н та 85 видів тварин, що проживають на території, занесені до Червоної книги України.

На території Подільських товтр є також 19 археологічних пам'яток та понад 300 історико-архітектурних пам'яток.

Озеро Синевир (Закарпатська область)

Найглибше та найбільше озеро в Українських Карпатах входить до складу Національного природного парку Синевир. Озеро утворилося близько 10 тисяч років тому у післяльодовиковий період. Воно заслужено вважається однією із найбільш визначних принад Карпат. Щороку тисячі туристів приїздять, щоб насолодитися краєвидами та зеркально чистими водами Синевиру.

Гранітно-степове Побужжя (Миколаївська область)

Унікальний ландшафтний парк простягається на 70 км та розташований у межах природного комплексу Гранітно-степове Побужжя. Ця ділянка одна з найдревніших участків суші Євразії, яка не була покрита морем протягом 60 мільйонів років.

Ландшафтний парк має укнікальну екосистему з багатою флорою і фауною. 86 видів рослин та тварин, які зустрічаються на території Гранітно-степового Побужжя, занесені до Червоної книги України.

Гранітно-степове Побужжя - гориста місцевість серед українського степу. Контраст ландшафтів та природна краса парку зробила це місце одним із 7 природних чудес України.

Озеро Світязь (Волинська область)

Світязь - найглибше озеро України, входить до складу Шацьких озер. Світязь особливо привабливий тим, що його береги окреслені нечітко: столітні граби, дуби часом підступають до самого берега, нависаючи над дзеркальною поверхнею озера.

Унікальна краса Світязя найбільше вражає жителів міст, адже саме на Волині є можливість забути про всі турботи та шалений ритм міста і поринути у життя природи.

Дивовижний Світязь магічно притягує до себе, тому той, хто побував тут, обов’язково повертається знову.

Оптимістична печера

Найдовша у світі гіпсова печера та п'ята за довжиною печера у світі розташована на Тернопільщині. Її довжина понад 205 км. У ній наввть зустрічаються озера. Свою назву отримала завдяки оптимізму, який дозволив спелеологам знайти вхід до неї.

Бузький гард

Вузькі каньйони Південного Бугу, скелі завишки 50 м, гірський ландшафт серед українського степу. Це каньйони Бузького гарду. Цій одній із найдавніших ділянок суші Євразії 60 млн років. За висновками істориків, саме тут існувало міфічне місто Асгард.