Сьогодні, 26 вересня, відбулося засідання колегії обласної державної адміністрації. З доповіддю виступила начальника відділу з питань містобудівного кадастру та регіонального розвитку управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури обласної державної адміністрації Христини Марчук.
Проаналізувавши процес об'єднання територіальних громад у кожному з районів області, Христина Марчук зазначила, що необхідно доопрацювати Перспективний план формування територій громад Чернівецької області відповідно до вимог Методики, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 року №214. «Найбільш дискусійним буде питання об'єднання сіл, які знаходяться у зоні доступності до міста обласного значення Чернівці у єдину міську об’єднану територіальну громаду, - зазначила Христина Марчук.
- Ми повинні це обговорювати, зокрема з громадами навколишніх сіл, та в кінцевому результаті прийняти найбільш обґрунтоване, оптимальне рішення». На разі, в Перспективному плані передбачено об’єднання в одну громаду в Кельменецькому та Герцаївському районах, у зв’язку з тим, що всі села знаходяться в зоні доступності (20 км.) районних центрів, що відповідає критеріям Методики.
«На території решти районів, які не так компактно розташовані, передбачено формування 2-3 об’єднаних громад. Найбільше – 4 громади в Хотинському районі, з яких три вже утворені» - підсумувала Христина Марчук.
Голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук наголосив, що у процесі об'єднання територіальних громад потрібно враховувати декілька факторів, передусім добровільність, спроможність майбутньої громади та покращення надання послуг населенню.
«При об'єднанні громади необхідно враховувати всі фактори, у тому числі опиратися на історичні та культурні особливості як окремих населених пунктів, так і районів в цілому, - зазначив посадовець. – У реформі децентралізації важлива добровільність, тому на районних та сільських голів покладена відповідальність, потрібно проводити інформаційно-просвітницьку роботу серед населення, ставити інтереси держави та громади вище власних амбіцій».
Після обговорення варіантів змін до Перспективного плану, учасникам колегії було запропоновано вносити свої пропозиції змін до Перспективного плану, а також на рівні районів підготувати узгоджені, фінансово обґрунтовані пропозиції та подати Управлінню регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації для опрацювання.
Джерело: bukoda.gov.ua
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами