У селі Розтоки Путильського району на Різдво колядувати ходять тільки чоловіки, а зібрані від коляди гроші передають до церкви.
Як розповіла жуналістам Інформаційного агентства АСС Марія Кермач, вчителька Розтоківської загальноосвітньої школи, уже після Святої вечері починають колядувати. Але за традицією, колядують лише чоловіки і хлопці.
Вам буде цікаво: У Розтоках на Різдво по-особливому вшановують померлих родичів
- Перші колядники називаються «звіздарями» - це школярі, які ходять від хати до хати із зіркою і співають колядки. Молоді неодружені хлопці – парубки - йдуть колядувати на Святий вечір по опівночі. За традицією, вони колядують лише в будинках незаміжніх дівчат. Споконвіку вважали, що дівчина, якій заколядують сільські парубки на Святвечір, – одна з найкращих у селі. Тож і зараз наші сільські дівчата дуже чекають у своїй хаті колядників. Грошей їм не дають, а лише частують та влаштовують танці, - розповідає Марія Кермач. - Старші чоловіки – так зване «братство» - ідуть колядувати після завершення служби у церкві. Як правило, це перша-друга година ночі. Вони ходять із дзвониками, передзвоном яких сповіщають господарів про свій прихід. Мають головного колядника – його називають «березою».
Читати ще: Нацистську та комуністичну символіки на Маланку ЗАБОРОНИЛИ!
Саме «звіздарям» і «братству» за коляду у Розтоках дають гроші. Як правило – 200 гривень. Усі зібрані кошти передають на потреби церви.
- Обов`язково в кожній розтоківській хаті має прозвучати різдвяна коляда, - додає вчителька. - Аби встигнути скрізь, колядники співають три дні – до 9 січня. Не оминають навіть хати на віддалених хуторах Путильщини. Адже коляда символізує добро, щастя, здоров`я на весь прийдешній рік.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами