Науковці кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ другий рік поспіль працюють у європейському проекті ТЕМПУС ЕКО БРУ. За цей час викладачі кафедри провели опитування у школах та училищах щодо екологічних проблем, які необхідно досліджувати, з’ясували потреби цільових груп та створили власну програму навчання для покращення екологічної освіти в нашому краї для школярів і студентів.
Інститут біології, хімії та біоресурсів другий рік поспіль бере участь в Європейському проекті екологічної освіти ЕКО БРУ. Розрахована програма на три роки, в ній бере участь 26 навчальних закладів Європи, зокрема – і чотири ВИШі з України.
Степан Костишин, керівник проекту EcoBRU: Іде мова про удосконалення підготовки фахівців, які би могли орієнтуватись в різних ситуаціях і могли …Розробляються курси для спеціалістів, які працюватимуть в агропромисловому комплексі, для будівельної промисловості, для медицини, для культури, для навчального процесу взагалі для шкіл.
Взяти участь в проекті вдалось кафедрі екології та біомоніторингу ЧНУ. Спершу тутешні науковці провели анкетування серед десятків шкіл області та профтехучилищ щодо того, які екологічні проблеми необхідно розглядати.
Михайло Марченко, директор Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ: Вигравши такий грант, почались активні роботи. Залучались до цього наші професори, доценти, викладачі інших кафедр, . Але найбільше - вчителі та учні шкіл, що є дуже прогресивним у нашій державі, ми хочемо готувати собі нове поповнення екологів.
Як зазначає директор Інституту, кафедра екології та біомоніторингу має високі показники, численні гранти і здобутки як на державному, так і міжнародному рівнях. Тому невипадково у 2015 р. на ювілейному Всеукраїнському форумі позашкілля, що проходив у Києві, кафедра екології та біомоніторингу була удостоєна звання «Лідер позашкільної освіти в Україні». На основі анкетування викладачі кафедри розробили навчальні курси з екології у різних напрямках.
Марія Федоряк, д.б.н., проф. кафедри екології та біомоніторингу Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича: Два курси в межах цього проекту спрямовані саме на співпрацю із професійно-технічними закладами освіти – це Заліщицький аграрний коледж, курс називається «Екологічні ризики в аграрному виробництві.» І також – Сторожинецький лісовий коледж – «Екологічні аспекти лісокористування».
Зокрема, науковці кафедри розповідають студентам-аграріям про нешкідливі для довкілля методи захисту полів і садів.
Марія Федоряк, д.б.н., проф. кафедри екології та біомоніторингу Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича: Звичайно, можна більш інтенсивно використовувати пестициди, засоби захисту рослин, але в той же час ми наполягаємо, що можна використовувати біологічні методи боротьби - це біопрепарати, або тих же комах і павуків, які є природними регуляторами тієї шкідливої ентомофауни.
Тепер на кафедрі застосовуватимуть і найновітніші підходи до дистанційного навчання учнів, слухачів та студентів.
Світлана Руденко, завідувач кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ: Завдяки тому, що ми перебуваємо у програмі ТЕМПУС, ми мали можливість стажуватись в найкращих спеціалістів з дистанційного навчання. Троє наших викладачі отримали сертифікати і тепер діляться своїм досвідом.
13 жовтня у лекційній залі Інституту звітували про своє стажування з дистанційного навчання. Крім курсів для ПТУ, в рамках Проекту ЕКОБру фахівці кафедри розробили та подали на рецензію спеціалістам ЄС дві програми для загальноосвітніх шкіл – «Основи формування екологічної культури», «Моделювання та системний аналіз в екології». Обидві Програми спрямовані на подолання дефіциту знань з напрямів екології, та не представлені в системі загальної освіти України.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами